Zamknij

Materace dostępne w Tychach - jakie są najbardziej popularne?

11:41, 31.03.2021 | artykuł sponsorowany

Nie jest tajemnicą, że dobrze przespana noc to podstawa aktywnego funkcjonowania podczas kolejnego dnia, czas regeneracji umysłu oraz dogłębnego odpoczynku dla ciała. Jednak mimo najszczerszych chęci nie wyśpimy się dobrze na nieodpowiednim podłożu – i dlatego warto zainwestować w materac, który zapewni nam komfort oraz wsparcie w profilaktyce zdrowotnej.

Konsekwencje spania na źle przystosowanym podłożu możemy odczuwać codziennie rano, gdy budzimy się „połamani”, z charakterystycznym bólem pleców i karku oraz zmęczeni nawet mimo sporej liczby przespanych godzin. Co nas tak męczy, skoro teoretycznie wypoczywamy? Jeżeli śpimy na zbyt twardym lub zbyt miękkim materacu, nasze ciało, zamiast odpoczywać, musi wykonywać dodatkową ciężką pracę, aby utrzymać sylwetkę w prawidłowej pozycji. Jeśli materac nie zapewnia odpowiedniego podparcia mięśniom, są one napięte nawet podczas snu, a kręgosłup wykrzywia się nienaturalnie, co grozi poważnymi schorzeniami układu kostnego (czytaj więcej na: zdrowykregoslup.pl).  

Najpopularniejsze materace – jaki dla kogo?  

Dobór materaca do potrzeb konkretnego użytkownika to sprawa bardzo indywidualna. Trochę inne preferencje będzie miał zdrowy nastolatek w fazie wzrostu, inne – schorowany senior, a jeszcze inne para, która dzieli łóżko i wymaga uniwersalnego materaca o niezależnych strefach spania dla dwóch osób. Na szczęście dostępne na rynku modele to w większości godne polecenia materace o udowodnionych właściwościach ortopedycznych, których właściwości pozwalają na dopasowanie konkretnego typu do wymagań sylwetki oraz upodobań danej osoby.

 

    

Na jakie właściwości materacy zwracać uwagę przed zakupem?

- twardość materaca: producenci oferują cztery typy twardości materacy, od najbardziej miękkich dla osób do 60 kg (typ H1), przez uniwersalne modele oznaczone symbolem H2 i H3, po twarde powierzchnie odpowiednie dla użytkowników powyżej 100 kg (H4);

- podział powierzchni na tzw. strefy twardości: dobra konstrukcja oferuje co najmniej 3, a najlepiej 7 stref twardości, czyli poziomych pasów o zróżnicowanym nacisku na poszczególne strefy ciała;

- wysoka elastyczność punktowa, która sprawia, że materac odpowiednio pracuje z ciałem;

- antyalergiczne materiały, takie jak np. syntetyczne pianki materacowe;

 - certyfikowane właściwości przeciwodleżynowe, kluczowe dla osób z problemami krążeniowymi oraz leżących;

- wysokiej klasy system wentylacji, który zapewnia m.in. perforowana struktura wkładu zapobiegająca gromadzeniu kurzu i nadmiaru wilgoci.

Rodzaje materacy w sklepach online i stacjonarnych.

Powyższe właściwości są w zasadzie niezależne od rodzaju materaca – mogą cechować zarówno modele sprężynowe, jak i te bazujące na piankach do materaca oraz typy mieszane. Najważniejsze, by materac pochodził z oferty dobrego producenta, który od lat cieszy się zaufaniem klientów, a także systematycznie podnosi jakość swoich produktów i jednocześnie rozszerza ich dostępność.

Poszukiwanie idealnego materaca warto zacząć od przejrzenia oferty online, na przykład materacy renomowanej marki Hilding – zobacz: materace online na Materacetychy.eu oraz Materace online na Materacegorzow.pl.  Na wymienionych stronach zamieszczono dodatkowo bazę sklepów stacjonarnych w Tychach oraz w Gorzowie Wielkopolskim, co może nam znacznie ułatwić wybór i zakup idealnego modelu. Nie warto z tym zwlekać!  

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%