Zamknij

Materace w Jastrzębiu Zdroju - 5 rzeczy, które warto wiedzieć przed zakupem materaca

09:28, 09.04.2021 | artykuł sponsorowany

Zakup materaca to wydatek, który potrafi wpłynąć na domowy budżet. Dlatego warto dobrze się do niego przygotować. Co warto wiedzieć przed zakupem materaca, aby być z niego zadowolonym przez długie lata?

1. Liczy się twardość.

Jeśli myślisz, że dobry materac to taki, który jest odpowiednio miękki, możesz być w błędzie. Fizjoterapeuci często powtarzają, że przyczyną wielu wad postawy oraz bolesności w obrębie kręgosłupa jest spanie na zbyt miękkim podłożu. Nie oznacza to, że wszyscy powinniśmy spać na podłodze, ale że warto sprawdzić, czy nasz aktualny materac nie sprawia, że się w niego zapadamy. Najczęściej dzieje się tak w przypadku materacy, które nie dają odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa - wysokiej klasy rozwiązania dla snu, takie jak opracowane przez zespół specjalistów materace marki Hilding, zapewniają podparcie na całej długości ciała i umożliwiają przyjęcie fizjologicznej pozycji. Dzięki temu organizm w czasie snu naprawdę odpoczywa i się regeneruje.

2. Pianka piance nierówna.

Z pewnością słyszałeś o podziale na materace pianowe i sprężynowe. Nie da się określić, które z nich są "lepsze" - to, czy materac powinien być wypełniony sprężynami czy głównie blatami piany jest związane z indywidualnymi potrzebami danej osoby. Z pewnością jednak można wartościować rodzaje pian. Piana Visco, czyli piana użyta m.in. do wykonania jednej z warstw materaca Hilding Salsa, odznacza się dużą gęstością i właściwościami termoelastycznymi. Oznacza to, że odkształca się nie tylko pod ciężarem leżącej na niej osoby, ale również temperatury ciała. Daje to wrażenie przyjemnego "otulenia" przy jednoczesnym zachowaniu pełnego podparcia. Piana Flexifoam i inne piany wysokoelastyczne nie reagują na temperaturę, ale są trwałe i nie podlegają odkształceniom w miarę regularnego użytkowania. Tylko i wyłącznie wysokiej jakości piany stosowane w takich produktach jak Hilding Rumba, Electro, Salsa czy Flamenco dają pewność, że z materaca możemy korzystać przez długie lata i cieszyć się dobrym zdrowiem. Niskiej jakości pianki poliuretanowe nadają się jedynie do obijania mebli i potrafią odkształcić się już po kilku użyciach!

Poszukujesz najlepszych rozwiązań dla snu w Twojej okolicy? Zobacz materace w Inowrocławiu dostępne na Materaceinowroclaw.pl

3. Jeden materac, wiele właściwości.

Nie wiesz, na co się zdecydować, ponieważ w sklepach z wysokiej jakości rozwiązaniami do snu jest tak wiele produktów? Myślisz, że nie znajdziesz takiego, który sprosta Twoim oczekiwaniom i jednocześnie Twojego partnera? Bez obaw! Wspomniany materac Hilding Salsa jest jednym z najbardziej uniwersalnych podłoży do spania na rynku. Jeśli lubisz mieć możliwość "sterowania" twardością podłoża, wybierz Hilding Zorba albo Hilding Modern, które odznaczają się dwoma typami powierzchni (mogą być stosowane dwustronnie).

4. Materac może być produktem medycznym.

Czy wiesz, że niektóre materace spełniają tak wyśrubowane normy, że stają się produktami medycznymi? Tak jest z wieloma materacami z oferty Hilding. Liczne badania potwierdzają, że pomagają one w regeneracji pozabiegowej, przyspieszają efekty fizjoterapii, pomagają zachować zdrowy kręgosłup i zapobiegają powstawaniu odleżyn. Materace wysokiej jakości są jednocześnie produktami antyalergicznymi - mogą być użytkowane przez noworodki i małe dzieci.

5. Gwarancja dłuższa, niż na sprzęt AGD.

Materace również mogą być objęte gwarancją! Decydują się na to jednak tylko producenci pewni swoich produktów - jak Hilding. W przypadku materacy tej marki możesz spodziewać się od kilku do nawet kilkunastu lat gwarancji.

Zobacz najwyższej jakości materace w Jastrzębiu Zdróju dostępne na Materacejastrzebiezdroj.pl

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%