Zamknij

Dobrze płatny zawód w rok- najlepsza inwestycja w siebie!

08:50, 14.04.2021 | materiały patnera

W 2019 roku przeciętne wynagrodzenie na tym stanowisku wynosiło 4300 zł brutto (*). I nie zamykało się wyłącznie w podstawie. Spora część zatrudnionych w tym zawodzie otrzymuje dodatkowe profity, pod postacią premii w każdym miesiącu. Inne bonusy to choćby ubezpieczenie na życie, świadczenia socjalne, pakiet medyczny czy telefon służbowy. O kim mowa?

Ich praca nie należy do łatwych na początku kariery, ale tak jest w większości zawodów. Zanim staniesz się dobrym elektrykiem, bo to o tym zawodzie mowa, czeka szkolenie, egzamin i praktyka. Bez wątpienia doświadczenie wpływa na wysokość zarobków. Poza tym zależą one również od innych czynników. Jednak zawód elektryk to dobrze płatna profesja od samego początku. I mało tego, zapotrzebowanie na fachowców jest spore.

Od wykonywania zawodu dzieli kurs

Elektrykiem można zostać kończąc zawodówkę, technikum czy uzyskując dyplom inżyniera. Inna droga to Szkoły Partnerskie Viessmann, które organizują kurs przygotowujący do egzaminu państwowego. Tytuł po kursie to technik elektryk, czyli szeroki wachlarz możliwości rozwoju. Oczywiście elektryk to zawód z wieloma specjalizacjami, a wszystko zależy od upodobań. W wykazie zawodów znajdziemy po prostu ogólnego elektryka, ale też elektryka automatyka, elektryka budowlanego czy samochodowego. Pierwszy kurs technik elektryk daje podstawy do dalszego rozwoju i kształcenia w konkretnym kierunku. Natomiast po uzyskaniu uprawnień, możesz pracować jako elektryk.

Wraz z dyplomem potwierdzającym tytuł, otrzymasz Euro Pass- dokument potwierdzający uprawnienia, przedstawiony w sposób zgodny z ustaleniami unijnymi. Jest on honorowany we wszystkich krajach Unii Europejskiej, zatem możesz pracować nie tylko w Polsce. A tam zarobki i pieniądze są zazwyczaj dużo wyższe.

Możliwa pożyczka na kształcenie

Kurs składa się z dwóch semestrów, a koszt zależy od tego, czy zapłacisz z góry za całość, płacisz w dwóch czy w 10 ratach. Dodatkowo dochodzą koszty związane z egzaminem państwowym, w kwocie 200 zł. Decydując się na tą szkołę: https://viessmann.plus/, możesz starać się również o pożyczkę. Szczegółowe informacje znajdziesz na tej stronie. Pożyczka to atrakcyjna opcja, jeśli nie masz obecnie pracy, a chcesz zmienić swoje życie, zdobyć nowy zawód, ale bez pieniędzy nie ruszysz z miejsca. Jest możliwość pokrycia pożyczką 100% kosztów kształcenia. Dużą zaletą jest fakt, że pożyczka jest nieoprocentowana.

Górna granica zarobków u elektryków jest trudna do oszacowania, bo zależą one od miejsca pracy, posiadanych kwalifikacji, specjalizacji i doświadczenia. Natomiast z każdym rokiem doświadczenie jest większe, a za nim idą dobre pieniądze.

(*) źródło: portal https://zarobki.pracuj.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%