Zamknij

Jak zadbać o higienę intymną?

11:19, 28.04.2021 | artykuł sponsorowany

Higiena intymna jest niezwykle ważna, jeżeli zależy nam na dobrym samopoczuciu. Dbałość o nią jest także istotna dla zdrowia narządów rodnych. Ponadto, dbające o higienę intymną kobiety czują się zdecydowanie atrakcyjniej i pewniej siebie. Warto więc przyswoić sobie kilka zasad dbania o miejsca intymne. Wbrew pozorom, nie jest to tak trudne jak mogłoby się wydawać.

Kup dobry jakościowo płyn do higieny intymnej.

Nie sposób nie zauważyć, że podstawą pielęgnowania miejsc intymnych jest dobrej jakości żel. Oczywiście preparat do higieny intymnej nie musi mieć postaci żelu. Równie dobrze może mieć on postać mleczka, mniej lub bardziej gęstego.

Najważniejszy jest odpowiedni skład takiego produktu. Najlepiej byłoby, gdyby był on naturalny. W płynie do higieny miejsc intymnych nie powinny znajdować się silnie działające detergenty. Mowa tu przede wszystkim o substancjach z grupy SLS czy SLES. Należy ich unikać, gdyż mają silny potencjał drażniący. Czego więc poszukiwać w płynach do higieny intymnej?

Na pewno dobroczynnego kwasu mlekowego, który przywróci właściwe pH miejsc intymnych. Ponadto, dobrze byłoby, gdyby preparat do higieny intymnej zawierał łagodzący ekstrakt z prawoślazu czy malwy czarnej. Dzięki temu uda nam się zniwelować przykre uczucie suchości pochwy, które towarzyszy w szczególności paniom w okresie menopauzy.

Chusteczki do higieny intymnej idealne na podróż.

Higiena intymna jest szczególnie utrudniona w podróży. Niestety, nie zawsze mamy dostęp do bieżącej wody. Może nam to utrudniać codzienną pielęgnację miejsc intymnych. Brak wody nie powinien nam jednak uniemożliwiać higieny intymnej. Nie wolno traktować go jako wymówki. Dlatego też, w podróż warto zabrać ze sobą chusteczki do higieny intymnej. Możemy zakupić je w większości drogerii, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych.

Chusteczki takie są zazwyczaj wilgotne. Zawierają dobroczynny kwas mlekowy, a także liczne ekstrakty oraz wyciągi roślinne. Usuwają zabrudzenia, odświeżają, a także skutecznie zapobiegają przesuszeniu miejsc intymnych. Chusteczki takie nadają się do jednorazowego użytku.

Co z depilacją miejsc intymnych?

Jeżeli zależy nam na właściwej higienie miejsc intymnych, musimy zastanowić się nad tym, jak postąpimy w kwestii depilacji miejsc intymnych. Co do zasady, owłosienie lub jego brak nie mają wpływu na higienę miejsc intymnych, jeśli pamiętamy o regularnym podmywaniu się. Co więcej, uważa się, że włosy stanowią naturalną przeszkodę dla drobnoustrojów. Owłosienie intymne może więc zmniejszać ryzyko wystąpienia infekcji.

Z drugiej jednak strony, owłosione okolice intymne szybciej przegrzewają się latem. Niestety, nie jest to zbyt dobre i może zwiększać prawdopodobieństwo rozwoju kandydozy pochwy. Dobrze byłoby więc usuwać nadmiar owłosienia z okolic bikini latem. Jesienią oraz zimą nie ma to już większego znaczenia. Jak jednak należy to robić?

Możemy wykorzystać do tego celu golarkę, ale również krem do depilacji czy plastry z woskiem. Dość ciekawym rozwiązaniem wydaje się również laserowa depilacja okolic intymnych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jest to zabieg dość kosztowny.

Więcej informacji znajdziesz na https://ziaja.com/c/higiena-intymna-296

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%