Zamknij

Czy pasja może stać się Twoją pracą?

00:00, 20.05.2021 | materiały patnera

Dla wielu osób ideałem spełnionego życia zawodowego jest połączenie pracy z pasją. W związku z tym starają się za wszelką cenę swoje pasje przekuć w sposób na zarabianie pieniędzy. Czasami przynosi to zaskakująco dobre efekty. Jednak nie zawsze tak się dzieje. Czy faktycznie połączenie pracy i hobby jest dobrym rozwiązaniem i zapewni Ci satysfakcję?

Czy konieczność zarabiania zabija pasję?

Niestety osób, którym udało się przekształcić swoją pasję w sposób na zarabianie jest niewiele. Przyczyną dla której ten pomysł się nie udaje często jest wypalenie wynikające z zamiany czegoś, co dotąd stanowiło przyjemność i odskocznię od rzeczywistości w obowiązek. Niejednokrotnie tracisz wówczas cały zapał i pasję i przestajesz lubić czynność, która była dotychczas Twoją ulubioną. Gdy dołączają do tego prozaiczne problemy przedsiębiorcy, czyli śledzenie przepisów, rozliczanie się z Urzędem Skarbowym i ZUSem, dbanie o terminowość, ukochane hobby powszednieje i traci swój urok.

Czy warto rezygnować z satysfakcjonującej pracy, by zarabiać na swoim hobby?

Niekiedy zdarza się, że osoby posiadające dobrą pracę, zapewniającą utrzymanie na wysokim poziomie i poczucie bezpieczeństwa decydują się porzucić ja w pościgu za wymarzonym ideałem łączenia pasji z pracą. Nie zawsze takie posunięcie się opłaca. Rozpoczynanie działalności gospodarczej zawsze wiąże się z ryzykiem porażki. Nigdy nie masz też gwarancji, że po osiągnięciu swojego marzenia będziesz usatysfakcjonowany. Są osoby, które do tego stopnia wyidealizowały sobie zarabianie na pasji jako środek do osiągnięcia życiowego szczęścia, że mając ciekawą pracę, obrzydzają sobie ją, gdyż nie jest związana z ich hobby. Jeżeli chcesz spróbować połączyć zarabianie i pasję musisz podjąć niełatwą decyzję, czy warto ryzykować coś, co już osiągnąłeś w imię niepewnej przyszłości.

Pasje się zmieniają. Co jeśli zmieni się również Twoja?

Ludzie często zmieniają swoje zainteresowania. W miarę upływu czasu mogą pojawić się inne ciekawe zajęcia, które zaczną pochłaniać Cię bez reszty. Jeżeli Twoje dotychczasowe hobby stało się Twoim źródłem utrzymania może być Ci trudno odnaleźć motywację do dalszego prowadzenia biznesu. Warto zastanowić się czy praca zupełnie niezwiązana z prywatnymi zainteresowaniami rzeczywiście nie jest dobrym rozwiązaniem. Może czynności, którymi zajmujesz się w ramach swoich pasji powinny pozostać tym czym są – wspaniałą odskocznią od codziennych problemów i sposobem na samorealizację?

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%