Zamknij

Gdańsk - perełki architektury, które Cię zachwycą

10:14, 19.05.2021 | materiały patnera

W ostatnich latach trójmiejski rynek nieruchomości zmienił się diametralnie. Największe zmiany zaszły w Gdańsku. W mieście przybyło lokali mieszkalnych i usługowych. Wiele z tych nieruchomości od razu zyskało miano luksusowych. Zachwyciły one designem i funkcjonalnością. Które nowe, gdańskie osiedla mogą pochwalić się mianem perełek architektury?

Rynek nieruchomości w Gdańsku

Zainteresowanie mieszkaniami w Gdańsku nie spada od kilku lat. Wśród najczęściej poszukiwanych nieruchomości znajdują się te typowe do zamieszkania, czyli o metrażu 40-60 m, z udogodnieniami (parking, winda, wewnętrzny ogród z placem zabaw) i na bezpiecznych osiedlach. W Trójmieście często poszukiwane są też mieszkania z segmentu premium – drogie, dobrze zlokalizowane apartamenty. Stanowią one dla inwestorów dobrą lokatę kapitału. Oferowane są na rynku najmu krótkoterminowego lub biznesowego. Luksusowe nieruchomości zlokalizowane są zazwyczaj wzdłuż Motławy – na Wyspie Sobieszewskiej oraz w Śródmieściu. Powyżej 10 000 zł za m2 trzeba też zapłacić za mieszkania na sprzedaż w Gdańsku ulokowane blisko morza.

Perełki mieszkalnej architektury Gdańska

Najpiękniejsze inwestycje mieszkaniowe w Gdańsku odnaleźć można w ścisłym centrum miasta. Wzdłuż Motławy, zaraz obok Wyspy Spichrzów od kilku już lat powstają nowe nieruchomości. Wyróżnia je nie tylko lokalizacja, ale i design. Estetyczna architektura nawiązuje do zabytkowej zabudowy Gdańska. Apartamentowce swoim wyglądem i formą przypominają dawne kamienice, a przy tym proponują szereg nowoczesnych rozwiązań. Przykładem takiej inwestycji jest Riverview.

Do lokalnej architektury nawiązują też osiedla powstające w innych dzielnicach Gdańska np. w Oliwie. Przykładem jest chociażby inwestycja Oliva Koncept. Niska zabudowa oraz elewacje budynków doskonale wpisują się w charakter Oliwy i współgrają z otoczeniem. Aby uatrakcyjnić design inwestycji, a także wykorzystać naturalne ukształtowanie terenu budynki zostały rozmieszczone na różnych poziomach, co zapewnia różnorodność i oryginalny charakter.

Za perełkę architektury mieszkalnej w Gdańsku można uznać też inwestycje nawiązujące do industrialnego charakteru miasta. Pojawiają się one w dzielnicach oddalonych od morza i centrum np. we Wrzeszczu czy na Zaspie. Utrzymane w tym stylu nieruchomości wyróżniają się elewacją z czerwonej cegły oraz niskim, loftowym charakterem. Przyszli mieszkańcy wybierać mogą między małymi mieszkaniami a dużymi apartamentami z dużymi oknami na całą ścianę i wysokimi sufitami. Przestronne i inspirowane stylem industrialnym nieruchomości zapewniają mieszkaniom też niebywałe wygody. Na najniższych kondygnacjach działają bowiem SPA, siłownie restauracje, lokale usługowe czy sklepy.

Na uwagę zasługują też inwestycje, które rewitalizują dawne tereny Stoczni Gdańskiej. Deweloperzy, którzy się na to decydują, chcą w nie tchnąć ducha nowoczesności, a jednocześnie nie utracić ich historycznego charakteru.

W Gdańsku nie brakuje ciekawych inwestycji mieszkalnych, które już teraz można uznać za perełki mieszkalnej architektury. Proponowane przez deweloperów oferują niezwykłe walory estetyczne, a także wygodę i komfort miejskiego życia. Mieszkania w topowych inwestycjach niestety wyróżniają się nie tylko designem czy udogodnieniami, ale także ceną. Mimo że średni koszt za m2 w Gdańsku oscyluje w okolicach 9 tysięcy złotych, to w perełkach architektury jest o wiele, wiele wyższy.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%