Zamknij

Zapowiedź weekendu na boiskach 2. Ligi!

10:40, 21.05.2021 | artykuł sponsorowany

Ekstraklasa zakończona w kampanii 2020/2021, ale ciągle trwa walka w niższych ligach, gdzie stawką jest awans. Kto przybliży się do 1. Ligi w najbliższy weekend? Jak spiszą się Chojniczanka i GKS Katowice pod presją wyniku? Zapraszamy na analizę spotkań tych drużyn.

Chojniczanka Chojnice

Chojniczanka przed rozpoczęciem sezonu była jednym z największych faworytów do awansu, jeśli bazowalibyśmy na podstawie kursów, które wystawiały zakłady bukmacherskie. Nic dziwnego, ponieważ ta drużyna w poprzednich latach występowała w wyższej klasie rozgrywkowej, a nawet ocierała się o awans do Ekstraklasy. Obecną kampanię rozpoczęli w bardzo dobrym stylu, ale później przyszła mała zadyszka.

Relacja z ostatniego meczu Chojniczanki. Zapoznaj się z pełnym przebiegiem rywalizacji z Sokołem Ostróda -> https://czas.tygodnik.pl/pl/13_sport/10816_ii-liga-chojniczanka---sokol-ostroda-relacja-live.html

Chojniczanka jest zespołem, który należy chwalić przede wszystkim za grę na swoim boisku, ponieważ pod tym kątem nie mają sobie równych. Do tej pory jedynie Skra Częstochowa potrafiła wyjechać z Chojnic z trzema punktami.

Chluba Grodu Tura straciła jednak wiele punktów w delegacjach, gdzie nie znajdują się w czołówce tabeli. Ten aspekt z pewnością muszą poprawić na finiszu, jeśli chcą wywalczyć bezpośredni awans, bez konieczności gry w barażach. Patrząc na aktualną formę GKS-u Katowice – jest to możliwe. Różnica między tymi zespołami w tabeli jest niewielka, dlatego też można się spodziewać walki do ostatniej kolejki.

W najbliższej serii gier Chojniczanka zmierzy się na wyjeździe z Hutnikiem, który znajduje się w środku tabeli. Na papierze goście są zdecydowanym faworytem, ale trzeba brać poprawkę na wyniki tej drużyny w meczach wyjazdowych. Chluba Grodu Tura nie wygrała w dwóch poprzednich delegacjach, notując 2 x remis, więc analitycy zakładów bukmacherskich z pewnością wezmą to pod uwagę.

Zakłady bukmacherskie na najbliższy mecz Chojniczanki – sprawdź!

 

Chojniczanka Chojnice statystyki:

Chojniczanka jest niepokonana w trzech ostatnich meczach wyjazdowych.

Drużyna z Chojnic zremisowała w dwóch poprzednich delegacjach.

Chojniczanka strzeliła przynajmniej jednego gola w każdym z ostatnich dziewięciu meczów wyjazdowych.

Ostatnią porażkę w meczu wyjazdowym Chojniczanka zanotowała 10 kwietnia z Garbarnią.

Chojniczanka w dwóch ostatnich meczach wyjazdowych zanotowała wynik BTTS.

3 z ostatnich 4 delegacji tego zespołu to wyniki BTTS.

Chojniczanka wygrała 4 z ostatnich 7 meczów wyjazdowych.

W każdym z ostatnich wygranych meczów na wyjeździe Chojniczanka zachowała czyste konta.

Chojniczanka nie wygrała żadnego meczu 1. Ligi na wyjeździe w 2021 roku, jeśli straciła gola.

 

GKS Katowice

Demony z przeszłości powoli wracają do kibiców tego zespołu. GKS Katowice w poprzednich latach stał się przykładem idealnego kandydata do piłkarskich memów, ponieważ przez większą część sezonu miał awans na wyciągnięcie ręki, ale na finiszu przegrywał decydujące spotkania i pozostawał w aktualnej klasie rozgrywkowej. Przed rokiem GKS musiał wygrać ostatnie starcie w lidze, a w dodatku na swoim boisku, aby wywalczyć awans. Nie potrafił jednak pokonać Resovii, która ostatecznie wywalczyła przepustkę do 1. Ligi.

Obecna forma tego zespołu pozwala zakładać, że również tym razem mogą mieć problemy na finiszu. Głównym problemem staje się gra w meczach wyjazdowych, gdzie nie potrafili wygrać w ostatnich 4 rywalizacjach. Na swoim boisku radzą sobie o wiele lepiej, a dodatkowo obecnie będą mieli wsparcie swoich kibiców przy Bukowej do końca rozgrywek. To powinien być ważny detal, który może zdecydować o wynikach na koniec sezonu.

Katowiczanie wygrali tylko jedną z pięciu ostatnich rywalizacji ligowych. Nie jest to wynik, który pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość, a wręcz powinien być budzikiem, który wybudzi piłkarzy z letargu. Awans sam się nie wywalczy, tym bardziej że Chojniczanka mocno goni w tabeli.

 

GKS Katowice statystyki:

GKS Katowice nie wygrał w sześciu ostatnich meczach domowych z Bytovią.

Bytovia wygrała dwie ostatnie rywalizacje przy Bukowej.

GKS Katowice zremisował 3 z 6 meczów domowych z tym rywalem.

Dwa ostatnie spotkania tych drużyn w Katowicach to wyniki BTTS.

GKS Katowice jest niepokonany w dwóch ostatnich meczach domowych.

Katowiczanie wygrali 3 z ostatnich 5 meczów na swoim obiekcie.

GKS zdobył przynajmniej jednego gola w każdym z ostatnich sześciu meczów domowych.

GKS Katowice ostatnią porażkę na swoim boisku zanotował 1 maja z rezerwami Śląska Wrocław.

GKS Katowice w trzech z sześciu meczów domowych z Bytovią nie zdobył nawet jednego gola.

 

Zakłady bukmacherskie – co nowego w sporcie?

Chojniczanka Chojnice w nadchodzącej kolejce zagra na wyjeździe z Hutnikiem i może być to decydujące starcie dla tego zespołu. Chluba Grodu Tura ciągle goni uciekający Górnik Polkowice i GKS Katowice, aby wywalczyć bezpośredni awans. W najbliższy weekend zagrają na wyjeździe, co jest sporym problemem dla tej drużyny w obecnej kampanii. Jednak jeśli chcą awansować, to takie mecze po prostu muszą wygrywać. Nie mają innej możliwości niż komplet wygranych na finiszu rozgrywek. Zakłady bukmacherskie stawiają na zwycięstwo tego zespołu.

GKS Katowice w teorii powinien mieć łatwiejsze zadanie, ponieważ zagra na swoim boisku, a w dodatku będzie miał wsparcie swoich fanów, jednak już poprzednie kolejki pokazały, że o łatwych zadaniach nie ma mowy na boiskach 2. Ligi. Katowiczanie muszą się obudzić, ponieważ poprzednie kolejki mocno skomplikowały sytuację tego zespołu. Piłkarze, a także kibice z pewnością chcieliby uniknąć walki w barażach, gdzie wszystko się może zdarzyć, dlatego też wygrana w domowym starciu z Bytovią jest po prostu obowiązkiem dla tego zespołu.

 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

 

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%