Zamknij

Nadaj paczkę poprzez InPost - prosto i niedrogo

10:21, 17.06.2021 | materiały partnera

Obecnie coraz częściej korzystamy z różnych opcji wysyłania przesyłek. Jedną z firm, która proponuje bardzo dogodne warunki wysyłki różnych gabarytów, a także różne sposoby postępowania z przesyłką na etapie przygotowania jej do drogi, jest firma kurierska InPost. Nadanie przesyłki, czy to w Paczkomacie, czy też za pomocą aplikacji mobilnej InPost Mobile, jest sprawą nieskomplikowaną. Dzięki temu nasza paczka może dotrzeć na miejsce swojego przeznaczenia już kolejnego dnia. Z pewnością warto skorzystać z takiej możliwości.

1. Nie drukuj etykiety - wyślij przesyłkę przez aplikację InPost Mobile

2. Wydrukuj, naklej, wyślij - inna opcja też ma sens

Nie drukuj etykiety - wyślij przesyłkę przez aplikację InPost Mobile

Jak się okazuje, nadanie przesyłki kurierskiej jest możliwe dzięki dwóm przyjaznym sposobom na jej wysyłkę, jakie proponuje nam InPost. Pierwsza forma nadania paczki wymaga pobrania na naszego smartfona aplikacji mobilnej. Dzięki niej można nadać dowolną przesyłkę, wybierając odpowiedni Paczkomat, który znajduje się w naszej okolicy. Dane osoby wysyłającej oraz potencjalnej osoby odbierającej wystarczy wprowadzić w naszym smartfonie bezpośrednio w aplikacji. Po tym jak wszystko, co niezbędne zostanie tam wprowadzone, aplikacja przekieruje nas do dogodnej dla nas formy płatności. Po opłaceniu naszej przesyłki online, na ekranie telefonu pojawi się dziewięciocyfrowy kod nadania przesyłki oraz kod QR. Wówczas wystarczy się udać do wybranego Paczkomatu i albo zeskanować kod QR z naszego telefonu albo wpisać na ekranie Paczkomatu dziewięciocyfrowy kod. To wszystko. Paczkomat otworzy nam odpowiednią skrytkę, do której włożymy przesyłkę. Nie będzie ona wymagała żadnej etykiety czy też adresu. Reszta jest już w rękach firmy kurierskiej, która na bieżąco, poprzez aplikację, będzie nas informować, co się dzieje z naszą przesyłką.

Wydrukuj, naklej, wyślij - inna opcja też ma sens

Inną opcją, z której można skorzystać, jeśli mamy w domu dostęp do drukarki oraz komputera, jest nadanie paczki poprzez sieć. Wpisujemy wówczas dane na ekranie naszego komputera i drukujemy etykietę wygenerowaną przez system nadawczy InPostu. Oczywiście przed wydrukowaniem etykiety konieczne będzie opłacenie przesyłki, zgodnie z cennikiem. Opłaty dokonamy także online. Wydrukowaną etykietę należy nakleić na karton, z którym udajemy się do wybranego przez nas Paczkomatu. Przesyłkę należy dobrze zapakować - na stronie InPostu znajdziemy poradnik jak to zrobić. Z dobrze spakowaną oraz oklejoną przesyłką udajemy się do Paczkomatu, skanujemy kod z etykiety i przesyłka wędruje tam, gdzie ma dotrzeć. Wystarczy tylko dokładnie zamknąć za nią drzwi skrytki.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%