Zamknij

Jakie są zarobki w branży chłodnictwa i klimatyzacji? Czy edukacja w tym kierunku w mniejszych miastach jest dobrym pomysłem?

14:09, 18.06.2021 | materiały patnera

Regulacja temperatury otacza nas praktycznie wszędzie. Co prawda jeszcze większość Polaków nie ma klimatyzacji w domach, ale wychodząc poza niego, gdzie jej nie ma? Gdzie nie ma urządzeń chłodniczych bądź innych maszyn z regulacją temperatury? Gdy rozejrzymy się wokół siebie, to klimatyzacji i urządzeń chłodniczych wszędzie jest pełno. W małym sklepie za rogiem, w miejscu pracy, u dentysty czy w placówkach edukacyjnych. Jest ich na tyle dużo, że brakuje fachowców. Można mówić o deficycie pracowników w tej branży, dlatego edukacja w tym kierunku się opłaca. Jak zostać fachowcem?

Czym zajmuje się technik chłodnictwa i klimatyzacji?

Choć wydaje się to męskie zajęcie, to kierunek jest skierowany do kobiet i mężczyzn. Jest to na tyle szeroka branża, że zarówno mężczyźni się w niej odnajdą, jak i płeć piękna. Technik chłodnictwa i klimatyzacji, po kursie i zdanych egzaminach państwowych, zajmuje się montażem, eksploatacją i uruchamianiem urządzeń chłodniczych oraz klimatyzacji. Może pracować na budowie, ale równie dobrze jako doradca klienta czy przedstawiciel handlowy w firmach, które zajmują się sprzedażą tego typu urządzeń. Opcji jest wiele, dlatego jest to pomysł na atrakcyjny zawód w mniejszych miejscowościach. Fachowcy od regulacji temperatury niezbędni są wszędzie, a potrzeby rynku rosną. Po kursie można się specjalizować w różnych obszarach. Ktoś pójdzie w kierunku technik montażu klimatyzacji, inny będzie pracował na budowach, a jeszcze inny zostanie doradcą.

Jakie zarobki?

W branżach, w których pracowników brakuje, zarobki są wyższe niż w innych. Pracodawcy chętniej oferują wyższe wynagrodzenie dobrym fachowcom, aby ich skusić stanowiskiem, a później zatrzymać w firmie. Wysokość wynagrodzenia zależy od obranej drogi oraz doświadczenia. Natomiast z każdym rokiem, gdy praktyka jest dłuższa, zarobki też idą w górę.

Jak uzyskać uprawnienia?

Kursy oferują szkoły dla dorosłych. Szczegółowe informacje na temat tego typu kursów znajdziesz na stronie: www.viessmann.ovh. Jako że są to szkoły dla dorosłych, konieczne jest ukończenie 18 lat. I w zasadzie to jedyny warunek, bo na kurs zapisać może się każdy, bez względu na wykształcenie. Absolwenci szkół średnich, również bez matury, otrzymają tytuł technika. Pozostali, absolwenci szkół zawodowych, otrzymają świadectwo ukończenia dwóch kwalifikacji - i uprawnienia do wykonywania zawodu.

Decydując się na Akademię Viessmann można otrzymać zniżki, pożyczkę nieoprocentowaną na kształcenie i inne profity. Szczegóły sprawdzisz na powyższej stronie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%