Zamknij

Jak wybrać oczyszczacz powietrza z jonizatorem?

12:13, 13.07.2021 | artykuł sponsorowany

Stan powietrza ma duże znaczenie dla naszego zdrowia. Co roku, kiedy zbliża się zima, możemy obserwować, że w większości polskich miast wskaźniki smogu są bardzo złe. Dlatego też warto pomyśleć o tym, jak przynajmniej w swoim otoczeniu zadbać o jakość powietrza. Z pomocą przychodzą oczyszczacze powietrza. Jak wybrać dobry oczyszczacz z jonizatorem?

Zanieczyszczenie powietrza powoduje problemy z koncentracją, zaostrza alergie, podnosi ciśnienie i może prowadzić do wielu groźnych chorób, jak nowotwory. Jako jednostki nie mamy dużego wpływu na to, jakie powietrze jest na dworze, ale możemy poprawić powietrze w domu lub biurze. Nie bez powodu oczyszczacze powietrza są w coraz większej liczbie gospodarstw domowych i w firmach. Niektóre oczyszczacze są z jonizatorem. Jednak nie zawsze to samo urządzenie sprawdzi się w równym stopniu.

Jak wybierać oczyszczacz powietrza?

Zanim kupimy oczyszczacz, musimy się zastanowić nad kilkoma rzeczami. Najpierw wybierzmy miejsce, w jakim będzie stało urządzenie. W zależności od wielkości powierzchni sprawdzi się inny model. Jeżeli chcemy, by oczyszczacz działał efektywnie i dobrze eliminował zanieczyszczenia, to jest to jeden z najważniejszych parametrów. Informację o wydajności znajdziemy na opakowaniu.

Następnie zwróćmy uwagę na to, jakie w urządzeniu są filtry i jak często się je wymienia. Może się okazać, że model, który jest w atrakcyjnej cenie, będzie bardzo drogi w eksploatacji. Dobre urządzenia mają kilka filtrów i eliminują różnej wielkości cząsteczki. I ponownie, jeśli będziemy chcieli już przy zakupie dużo zaoszczędzić, może się okazać, że nasz sprzęt nie będzie dobrze oczyszczać. A zatem patrzymy na wydajność, częstotliwość i cenę wymiany filtrów, a także na jakość i liczbę filtrów. Oprócz tego sprawdzą się dodatkowe opcje, jak nawilżacz, jonizator, do którego przejdziemy za chwilę, możliwość uruchomienia trybu automatycznego i obecność czujników.

Oczyszczacze z jonizatorem – jak to działa, czy warto?

Jonizatory mają emitować aniony, czyli jony ujemne. Są one odpowiedzialne za neutralizacje drobnoustrojów, zarodników pleśni i wirusów. Można więc powiedzieć, że jonizator dodatkowo oczyszcza powietrze. Inwestując w urządzenie z jonizatorem, możemy sprawić, że domownicy będą mniej łapać infekcje i będą odporniejsi.

Ponieważ coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z dobroczynnych właściwości jonizacji, można obserwować, że urządzeń wyposażonych w taką opcję jest coraz więcej. Najlepiej jednak brać pod uwagę te marki, które się w tym specjalizują od dawna i mają dobrze dopracowaną technologię. Przykładem jest Sharp, we wszystkich jego produktach znajdziemy technologię Plasmacluster, gdzie jony wytwarzają elektrody dodatnie i ujemne. Cząsteczki wody docierają do elektrod, gdzie rozbijane są na jony. Poza Sharpem jonizatory znajdziemy również w urządzeniach takich marek jak Panasonic i Winix. W przypadku dwóch pierwszych, czyli Sharp i Panasonic, badania potwierdzają wysoką skuteczność jonizacji.

Nasza oferta dostępna jest na stronie https://zdrovi.pl/k/oczyszczacze-powietrza/oczyszczacze-powietrza-do-domu/

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%