Zamknij

Jak zdobywać lajki na Youtube? Skuteczne sposoby na szybkie lajki

14:41, 15.07.2021 | materiały partnera

Nie ma niczego przesadzonego w stwierdzeniu, że żyjemy w czasach kultury obrazkowej i dźwiękowej - jednym z dowodów na potwierdzenie tej tezy jest fakt, że popularność, którą niegdyś cieszyło się słowo pisane (np. blogi) przekierowywana jest coraz częściej na audiobooki, pocasty i YouTube. Łapki w górę znajdujące się przy poszczególnych filmach wskazują, które materiały wyróżniają się spośród innych. Aby osiągnąć taki właśnie efekt, należy zadbać o rzetelne i systematyczne prowadzenie profilu w serwisie YouTube. Co jest ważne? Jak wpasować treści w algorytm YouTube? Dowiedz się więcej.

1. Jak zdobyć lajki i komentarze na YouTube

2. Jak kupić lajki na YT

3. Prowadzenie kanału na YouTube

4. Przygotowywanie treści na kanał YouTube

Przedstawiamy kulisy prowadzenia kanału na YouTube. Jakich sztuczek używają popularni twórcy, aby zdobyć szybkie lajki YouTube od widzów? Najczęstszym sposobem jest oczywiście przypominanie widzom o łapce w górę lub komentarzu, ale coraz więcej osób stosuje progi z nagrodami, a nawet manipuluje widzami, aby zdobyć więcej like. Dlaczego YouTube lajki są tak ważne w prowadzeniu kanału? YouTube to zaraz po Google największa wyszukiwarka treści w internecie, którą rządzą algorytmy dlatego czynniki takie jak lajki czy komentarze mają ogromny wpływ na szybki rozwój kanału każdego twórcy.

Jak zdobyć lajki i komentarze na YouTube

Cel i sposób prowadzenia kanału uzależniony jest od wizji danej osoby. Istnieje przynajmniej kilka formatów wartych uwagi, w każdym przypadku jednak wyznacznikiem popularności są łapki w górę, czyli lajki YT. Można oczywiście pozyskiwać je w sposób organiczny, koncentrując się na budowaniu zaangażowanej społeczności. W przypadku wielu youtuberów łapki są także efektem przypomnienia: warto prosić o nie i o subskrypcję w poszczególnych nagraniach. To samo tyczy się odpowiedzi pod filmami. Aby zdobyć komentarze YouTube wcale nie trzeba o nie prosić, widzowie sami bardzo chętnie komentują filmy na których dużo się dzieje, kiedy twórca zadaje pytania lub po prostu kiedy coś im się spodoba albo nie spodoba. 

Like na YouTube bywa czasem efektem wyzwania. Niektórzy prowadzący niejako "zakładają się" ze swoją publicznością, deklarując, że przygotują konkretny materiał lub podejmą działanie, jeśli na YouTube łapki w górę pojawią się pod danym filmem w konkretnej ilości. Podobny mechanizm działa przy zaproszeniu "komentuj filmy" - niejednokrotnie twórcy informują, że nie mają wyrobionego zdania i proszą internautów o opinię. Takie działania, chociaż skuteczne, wymagają czasu i zbudowania pewnej publiczności. Dla początkujących nagrywających zdobycie choćby jednego lajka bywa ogromnym wyzwaniem, a co dopiero gdy celem są setki tysięcy like. Właśnie dlatego warto wykorzystać opcję "kup like lub komentarz".

Jak kupić lajki na YT

Aby dotrzeć do odpowiedniego serwisu, wystarczy wpisać w przeglądarce internetowej hasło "kup YouTube likes" lub "kup YouTube łapki". Największym w Polsce dostawcą usług promocyjnych na YouTube i cieszącym się pozytywną opinią jest firma Wypromowani.pl. Serwisy tego typu pozwalają szybko i bezpiecznie zwiększyć liczbę pozytywnych ocen danego materiału, wskazujących, że film podoba się widzom. Taki zabieg pomoże filmowi dotrzeć do nowej publiczności za sprawą lepszej pozycji w wyszukiwaniu. Dodatkowe na YT lajki pomagają w rozwoju kanału. Podobnie działa kupno wypowiedzi stosowane zamiast zachęcania do pisania kolejnych komentarzy. Komentarze na YouTube mogą stanowić element składający się na specjalne kampanie marketingowe.

Czy kupione łapki w górę lub wypowiedzi pod filmem to dobry pomysł? Wszystko zależy od serwisu pośredniczącego. Warto wybierać taki, który zapewnia tak zwane łapki, inaczej lajki, zgodne z regulaminem serwisu. Nie bez znaczenia jest fakt, że ciekawa opinia może zachęcić innych do udzielania się w portalu społecznościowym, dzięki czemu zyskasz realne łapki, zamieszczenie komentarza itd.

Prowadzenie kanału na YouTube

Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku, a przygoda z nagrywaniem swoich treści od założenia kanału. Jak to zrobić?

W pierwszej kolejności musisz założyć konto Google, a następnie za jego pomocą zalogować się na YouTube, czyli bezpośrednio do portalu społecznościowego. W panelu bocznym znajdziesz opcje: Ustawienia, a następnie Konto i Dodaj kanały lub zarządzaj nimi. To właśnie w tym miejscu możesz stworzyć konto marki połączone z Twoim prywatnym: wystarczy podać nazwę. Później wystarczy uzupełnić podstawowe informacje: kontakt, opis kanału lub firmy i jej działalności, linki do kont w innych mediach społecznościowych.

Warto także dostosować kanał wizualnie: uzupełnić zdjęcie profilowe, baner w tle i znak wodny. Wykorzystaj moc profesjonalizmu na YouTube, łapki w górę będą dzięki temu pojawiały się w serwisie znacznie częściej.

Przygotowywanie treści na kanał YouTube

Zakupione przez opcję "kup lajki" łapki w górę mogą stanowić element strategii marketingowej i contentowej, ale nie zastąpią jej całkowicie. Liczy się pomysł i systematyczność w jego realizacji. Jak pokazują badania, nawet 90% filmów zamieszczanych w serwisie YouTube nie jest w stanie przekroczyć bariery 1000 odtworzeń. Jak można zatem przełamać taką negatywną tendencję?

Bardzo ważna jest specyfika branży i tematyka kanału, który chcesz stworzyć. Prowadząc profil firmowy, skup się na tym, kim są twoi klienci i jakie mają oczekiwania. Warto mieć pod ręką pomysły takie jak filmy poradnikowe, wywiady czy rankingi typu top 10. Wśród twórców dużą popularnością cieszą się tutoriale, na przykład makijażowe czy remontowe, a także kanały commentery, pod którymi chętnie dają lajki osoby w bardzo różnym wieku. Później wybrane filmy można poświęcić na odpowiedzi na pytania fanów. Liczy się i pomysł, i wykonanie.

Podsumowanie

Jak widzisz istnieją sztuczki, które pozwalają szybko zdobyć komentarze i lajki na YouTube praktycznie za darmo. Część z metod wymaga wprawy a inne doświadczenia, które nabierzesz podczas prowadzenia kanału. Możesz też kupić komentarze lub lajki YouTube na Wypromowani.pl aby nieco skrócić czas potrzebny na wybicie się. Niezależnie od tego co wybierzesz życzymy samych sukcesów i wielu łapek w górę pod Twoimi filmami na YouTube.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%