Zamknij

Jakie firmy potrzebują specjalistów z branży IT?

09:27, 14.09.2021 | artykuł sponsorowany

Specjaliści IT są poszukiwani przez firmy działające w różnych branżach. Obecnie ich perspektywy zawodowe nie ograniczają się wyłącznie do przedsiębiorstw o profilu informatycznym i teleinformatycznym. Zatrudnienie oferują również firmy związane z handlem, przetwórstwem przemysłowym, przemysłem chemicznym czy przemysłem wydawniczym.

 

Handel hurtowy i detaliczny – oferty pracy dla specjalistów IT.

 

Wśród branż dominujących w poszukiwaniu specjalistów IT warto zwrócić uwagę na handel hurtowy oraz detaliczny. Poszukiwani są między innymi profesjonaliści od wdrażania technologicznych rozwiązań usprawniających działanie platformy sprzedażowej. Pracownicy związani z IT okażą się szczególnie niezbędni w przypadku sklepów działających online. Pracodawcy zazwyczaj poszukują osób z doświadczeniem, w tym web developerów odpowiedzialnych za tworzenie sklepu internetowego i jego poprawne działanie. Specjalista IT na bieżąco wprowadza nowe produkty i wdraża rozwiązania mające na celu usprawnić proces zakupu. Do jego obowiązków zawodowych może także należeć opracowywanie systemów ochrony przed atakami hakerów. W sklepach internetowych bardzo ważną kwestią jest zapewnienie klientom maksimum bezpieczeństwa, szczególnie podczas dokonywania płatności online. Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa zajmują się także opracowywaniem rozwiązań chroniących dane osobowe klientów.

 

Propozycje zatrudnienia dla specjalistów od rozwiązań chmurowych.

 

Coraz więcej firm decyduje się na przeniesienie kluczowych danych do chmury, korzystając w tym celu ze wsparcia specjalistów IT. Takie rozwiązanie jest wykorzystywane w wielu branżach. Systemy chmurowe są wdrażane przede wszystkim w większych instytucjach, takich jak szkoły, ośrodki zdrowia czy szpitale. Wśród ofert pracy można także znaleźć ogłoszenia wystawiane przez mniejsze firmy o różnym profilu działalności, którym zależy na łatwiejszym dostępie do danych. Specjalista IT jest odpowiedzialny za przeniesienie wszystkich informacji do chmury i stworzenie skutecznych zabezpieczeń przed osobami trzecimi. Zajmuje się również bieżącą obsługą całego systemu i jego doskonaleniem, zgodnie z oczekiwaniami użytkowników.

 

W jakich firmach specjaliści IT znajdą pracę?

 

Na rynku nie brakuje również ofert zatrudnienia z sektora bankowego, medialnego czy wydawniczego. Firmy działające w tych branżach potrzebują stałego wsparcia informatyków. W zależności od profilu działalności specjalista IT może zajmować się bezpieczeństwem systemów stosowanych w bankowości online lub tworzeniem dedykowanego oprogramowanie do edycji i wydawania książek. Wdrażanie nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych jest bardzo ważną kwestią także w przypadku firm działających w branży nieruchomości lub zajmujących się doradztwem personalnym.

 

Specjalista IT może znaleźć pracę w różnych sektorach rynku – w wyborze odpowiedniej branży warto kierować się własnymi zainteresowaniami. Aktualne oferty pracy z różnych gałęzi rynku można wyszukać na portalu Protocol.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%