Zamknij

Formalności w czasie pożyczania, czyli jakich dokumentów może wymagać pożyczkodawca

15:09, 27.09.2021 | materiały partnera

Potrzebujesz dodatkowych pieniędzy na remont, wakacje czy na inny nieoczekiwany wydatek? Często jedynym i najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest pożyczka. Przekonaj się, jaką warto wybrać i jakie formalności należy spełnić, aby otrzymać ją jak najszybciej.

Jak szybko uzyskać pożyczkę?

Martwisz się, że liczba formalności znacząco wydłuży i utrudni proces udzielenia pożyczki? Niestety w wielu przypadkach to prawda. To szczególnie zła informacja, gdy potrzebujesz dodatkowego zastrzyku pieniędzy z dnia na dzień. Wtedy rozwiązaniem mogą być bardzo popularne obecnie pożyczki od ręki. Kiedy wybierzesz wiarygodną i godną zaufania firmę, to faktycznie błyskawicznie pożyczysz potrzebną kwotę pieniędzy. Powinieneś wiedzieć, że oferty szybkie, nie muszą być niekorzystne. Konkurencja na rynku finansowym sprawiła, że większość pożyczkodawców stawia na oferty warte Twojej uwagi, by pozostać konkurencyjnym. 

Jakie dokumenty potrzebujesz, aby zabrać pożyczkę?

Coraz częściej liczba formalności, jakie musisz spełnić, aby otrzymać pożyczkę, wyraźnie się zmniejsza. Dzięki temu nie musisz długo czekać i tracić czasu, żeby zyskać niezbędną gotówkę.

Kiedy zdecydujesz się na szybkie pożyczki, to tak naprawdę wystarczy, jak przygotujesz dowód osobisty. Oprócz tego powinieneś spełnić także inne kryterium, jakim jest wiek pożyczkobiorcy. Otóż pożyczki przyznawane są zazwyczaj osobom między 18 a 74 rokiem życia.

Czasami wymogiem może być zaświadczenie o dochodach, jednak nie zawsze. Jako dochód wliczają się także wynagrodzenia otrzymywane z tytułu umów cywilnoprawnych.

Innym ważnym wymogiem, który należy spełnić, jest potwierdzenie swojego miejsca zamieszkania. W tym wypadku wystarczy, że masz ważną umowę najmu, dowód własności czy jakikolwiek imienny rachunek, wskazujący na to, że mieszkasz w danym miejscu. Coraz częściej to jedyne wymogi, jakie trzeba spełnić, żeby otrzymać pożyczkę.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%