Zamknij

Eko warsztaty - świetna propozycja na team building online

10:39, 05.10.2021 | materiały partnera

“Trzeba sobie radzić w życiu” powiedział baca zawiązując kierpca glistą. Ta zabawna anegdotka doskonale odzwierciedla obecną sytuację na świecie, gdzie wszelkie rodzaje biznesu i gałęzi przemysłu muszą radzić sobie w formie zdalnej i na odległość by nie sprzyjać rozprzestrzeniającemu się wirusowi. Nic więc dziwnego, że branża eventowa, która opiera się na kreatywności, również pokusiła się o transformację organizowanych przez siebie wydarzeń w formę zdalną. Mało znane i bardziej wyszukane pomysły nagle przechodzą drugą młodość i okazują się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Takim trendem jest na przykład organizacja warsztatów ekologicznych online! Jak wyglądają takie szkolenia w praktyce? Czy jest to dobra zabawa i przy okazji skuteczna forma team-buildingu?

Wszystko można zorganizować w Internecie

W tradycyjnej wersji eko-warsztaty polegają na prezentowaniu różnych form aktywności związanych z ekologią. Mówimy tu na przykład o tworzeniu różnych rzeczy z materiałów ekologicznych, tworzenie własnego lasu w słoiku czy zajęcia ruchowe jak joga czy zumba. Czy da się robić takie rzeczy z wieloma ludźmi na odległość mając do dyspozycji jedynie kamery internetowe? Oczywiście, że tak. Osoba pokazująca nam jak zrobić własną eko-torbę czy garnek z gliny może prezentować nam swój kunszt przez Internet, a materiały potrzebne do wykonania takiego cuda możemy otrzymać wcześniej na przykład kurierem.

Taniec czy ćwiczenia fizyczne to normalna rzecz w wersji online – masa ludzi ćwiczy z trenerami, którzy wrzucają swoje ćwiczenia do serwisu YouTube i odtwarzają te nagrania kilka razy w tygodniu. Warsztaty interaktywne są o wiele lepsze z tego względu, że wszystko odbywa się na żywo a uczestnicy mogą na bieżąco zadawać pytania i komunikować się między sobą. Korzyści z takiej formy aktywności na odległość są więc oczywiste.

Co wspólnego mają eko-warsztaty z team-buildingiem?

Event połączony z promocją ekologii i zdrowego trybu życia to zjawisko pozytywne samo w sobie. Jednak co ma to wspólnego z budowaniem więzi członków zespołu? To bardzo proste. Team-building powinien opierać się przede wszystkim na przebywaniu ze sobą i wykonywaniu wspólnie różnych czynności – tak więc czy jest to skakanie ze spadochronu, czy tworzenie eko-toreb, efekt jest ten sam – działamy razem. Aktywność fizyczna, która nie jest bardzo wymagająca a wyzwala hormony szczęścia to również doskonały sposób na scalanie zespołu, nawet jeśli poszczególni pracownicy widzą się jedynie przez sieć.

Rozmowa na temat ekologii, tworzenie wspólnych projektów tym klimacie, wreszcie udział w aktywnościach, których efektem jest powstanie czegoś ciekawego to najlepsze metody na budowanie zespołu. Taka integracja musi być bezstresowa, zajmują i interesująca, a impreza integracyjna skoncentrowana wokół tematu ochrony przyrody i ekologii to nietuzinkowy i bardzo atrakcyjny sposób zbliżenia do siebie pracowników, którzy na co dzień wspólnie stawiają czoła zawodowym wyzwaniom.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%