Zamknij

Najlepsze serwisy do nauki online w 2021 roku

08:29, 12.10.2021 | materiały partnera

Jako, że bardzo łatwo jest znaleźć korepetytora do języka angielskiego zarówno stacjonarnie jak i w formie online, a najlepszą formą nauczania tego języka jest po prostu rozmowa po angielsku to dzisiaj zajmiemy się przedstawieniem 3 najlepszych serwisów do zdalnej nauki języka polskiego i matematyki – dziedzin nauki, w których wydawałoby się, że dobre nauczanie może być tylko stacjonarne. Znalezienie stacjonarnego, dobrego korepetytora tych przedmiotów jest dzisiaj bardzo trudne, a odpowiedniego serwisu internetowego na wysokim poziomie wcale nie łatwiejsze.

Może wydawać się, że nauczanie tych dwóch przedmiotów jest efektywne tylko w formie face-to-face i żaden serwis nie dorówna tego typu nauce, jednak udowodnimy, że odpowiednio przygotowany serwis online da lepsze efekty niż nauka stacjonarna w szkole. Opanowanie zasad języka polskiego i matematyki może stać się dużo mniej skomplikowane niż się Tobie wydaje. Należy tylko wybrać odpowiedni, profesjonalny portal, który nie tylko uczy, ale także motywuje konkursami i systemem rankingowym, który nie tylko pokazuje, w którym miejscu jest dany uczeń, ale także pokazuje bardzo szybki progres co jest niezwykle silną motywacją.

Na co zwrócić uwagę wybierając portal do nauki zdalnej

Wiadomo, że nie ma nic gorszego niż porcja suchego tekstu i regułek rozpisanych na stronie. Wzory, nudne zadania i książkowe formuły. Taka nauka jest nudna i mało efektywna, wręcz dla uczniów odstraszająca. Dlatego wybierając serwis do nauki online należy zwrócić uwagę na rodzaje treści, zadań i funkcjonalności dostępnych dla uczniów. Nowe rozwiązania, konkursy, przygotowane kolorowe i treściwe lekcje będą zachęcać uczniów do nauki i motywować do brania udziału w konkursach, ponieważ dla najlepszych przewidziane są świetne nagrody i systemy gratyfikacji.

Dobrze, żeby w przypadku serwisów typowo pośredniczących w korepetycjach online było można porównać opinie na temat osób prowadzących korepetycje i przygotowujących zadania dla swoich podopiecznych. Nikt nie chciałby podjąć współpracy w ciemno. Jednym z bardzo ciekawych serwisów pośredniczących w korepetycjach jest tutors.live. Jest to portal międzynarodowy z korepetycjami dla uczniów. Jest to swego rodzaju baza korepetytorów, która pomaga dobrać odpowiednią osobę dla danego ucznia. Na temat prowadzących są dostępne opinie. Skorzystać można z korepetycji zarówno w formie online jak i umówić się na wizyty stacjonarne. Bogata baza korepetytorów pozwoli w bardzo krótkim czasie znaleźć w wyszukiwarce odpowiednią osobę na interesujący nas termin. Na stronie tutors.live dostępne są zarówno korepetycje z matematyki, języka polskiego jak i innych przedmiotów, również w języku angielskim, ponieważ jest to portal międzynarodowy. Jest to też świetna szansa dla korepetytorów, którzy podczas pandemii stracili możliwość dorobienia. Bez żadnego nakładu finansowego na infrastrukturę można rozpocząć biznes korepetytorski w formie online.

Naucz się ortografii z przyjemnością

W dzisiejszych czasach, kiedy młodzież nie lubi czytać książek i oswajać się z tekstem pisanym, ma coraz większy problem nie tylko z ortografią, ale często także z interpunkcją. Największy w Polsce serwis wspomagający naukę języka polskiego wychodzi naprzeciw wymaganiom rodziców jako świetna, dynamicznie rozwijająca się platforma z sektora EdTech. Ten portal to dyktanda.pl. Co czyni go liderem na polskim rynku? Wystarczy założyć konto i można z ciekawości sprawdzić się na dowolnym poziomie jeśli chodzi o ortografię i interpunkcję. Czujesz, że masz ogólny problem z pisownią, czy może chciałbyś się sprawdzić tylko z danej dziedziny – na przykład z pisowni „ch” i „h” oraz „ż” i „rz”? Nic bardzo prostego – wybierasz zakres, dostępny poziom (od klasy 1 szkoły podstawowej, aż po osoby dorosłe) i możesz rozwiązywać dowolne dyktanda. Dlaczego serwis dyktanda.pl ma przewagę nad innymi? Przede wszystkim dlatego, że dyktanda są weryfikowane przez najlepszych nauczycieli, nie spotkamy tam błędów i są najwyższej jakości. Dodatkowo każde dyktando daje dostęp do ogólnych wyników innych osób. Można wybrać dyktando stosunkowo łatwe, gdzie od razu widzimy, że średni wynik to około 95%, a dla bardziej ambitnych osób można sprawdzić się na dyktandach o średnim wyniku 60-70%. Lekka forma rywalizacji online świetnie zachęca do sprawdzania się na różnym poziomie.

Portal dyktanda.pl to jednak nie tylko możliwość brania udziału w konkursach przy rozwiązywaniu dyktand, dostęp do historii swoich rozwiązań i ich wyników czy motywujące rankingi. Nie wiesz jak czegoś napisać? Narzędzie do sprawdzania pisowni rozwieje twoje wszelkie wątpliwości, będzie to świetna pomoc przy pisaniu wypracowań czy szkolnych rozprawek. Dodatkowo na tym portalu dostępne są ciekawe lekcje i wypracowania na różne tematy. Środki stylistyczne, zdania złożone, stosowanie znaków zapytania, związki frazeologiczne, nie z przymiotnikami, części mowy czy ogólna ortografia – to tylko niektóre z tematów wypracowań dostępnych dla uczniów nieczujących się najlepiej w danej dziedzinie. Krótkie, ale treściwe opracowanie tematu w lekki, przyjemny sposób pozwolą na uzupełnienie swojej wiedzy i zrozumienie również tych trudnych tematów. Każde wypracowanie jest ocenione przez użytkowników, dlatego można szybko się dowiedzieć co jest najbardziej wartościowe. Wśród opracowań uczniowie znajdą tu również obszerne wypracowania na temat lektur takich jak „Pan Tadeusz”, „Kamienie na szaniec” czy „Ania z Zielonego Wzgórza” i wiele innych. Największy serwis w Polsce jakim jest dyktanda.pl współpracuje również z polskimi szkołami. Moduł dla szkół pozwala nauczycielom na dużo łatwiejszą pracę i możliwość sprawdzania prac swoich uczniów, za pośrednictwem portalu może zadawać zadania domowe i mieć do nich szybki dostęp oraz porównywać pracę swoich uczniów. Moduł wypracowań od razu również sprawdza praca pod kątem plagiatu, co w przypadku prac pisanych na kartce było praktycznie niemożliwe. Dzisiaj przy pomocy narzędzi na portalu dyktanda.pl nauczyciel ma 100% pewności czy uczeń wypracowanie napisał sam czy skopiował z internetu.

Podsumowując jest to lider w branży serwisów do nauki języka polskiego oferujący nie tylko ciekawe lekcje, ale także możliwość sprawdzenia siebie w dyktandach, motywujący system rankingowy, wiele konkursów i narzędzi sprawdzających pisownie oraz opracowań na wszelkie tematy nie tylko językowe ale także na temat lektur. Moduł dla szkół zaś to świetne rozwiązanie pomocne dla nauczycieli, którzy mają okazję na łatwiejsze sprawdzanie prac pod kątem plagiatu czy łatwe i szybkie porównanie dyktand danej grupy osób.

Nauka matematyki online jest nie tylko możliwa, ale także bardziej efektywna

Język angielski czy dyktanda i wypracowania z języka polskiego – nauka online tych przedmiotów może być przyjemna i prosta, jednak czy tak samo może być z matematyką? Trudne wzory, zadania, ułamki, utrudnienia w pisowni na klawiaturze komputera? Nic z tych rzeczy – portal mathematics.live udowadnia, że ta nowa platforma matematyczna o charakterze międzynarodowym w niedługim czasie ma szansę stać się światowym liderem w e-learningu matematyki. To wszystko dzięki szeregowi nowych funkcjonalnych udogodnień, które mają ułatwić nauczanie matematyki przez internet. Do tej pory nauka matematyki online występowała głównie w formie filmowych poradników i rozwiązywania zadań, platforma mathematics.live pokazuje, że można stworzyć świetny, pełnoprawny serwis uczący matematyki od podstaw aż po zaawansowane jej stopnie. Co ważne nie jest to sucha nauka wzorów i przepisany czarno na białym podręcznik do matematyki z wyjaśnieniami i regułami. To raczej nie zachęci uczniów do nauki. Portal mathematics.live to przede wszystkim nowoczesne metody, szczegółowe dopasowanie zadań i rozwiązań do poziomu, mnóstwo konkursów i motywujących rankingów. Zachęceni uczniowie będą mieli motywację do częstego odwiedzania portalu i wykonywania zadań. Najaktywniejsi z nich będą mieli szanse na udział w konkursach, w których do wygrania będą bardzo cenne nagrody – na przykład najnowsze, premierowe konsole do gier, pomoce dydaktyczne, gry, smartfony czy komputery. Co ważne każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno uczniowie klas podstawowych, posiadający braki z powodu niskiego poziomu nauczania w szkole oraz te osoby, które przez pandemię nie chodziły do szkoły i nie miały szans nadrobić zaległości. Świetnie wytłumaczone podstawowe rzeczy, które dla rodziców są często na tyle oczywiste, że trudno jest im wyjaśnić jak to działa. Jak wyjaśnić podstawowe dodawanie, liczby ujemne czy ułamki dziesiętne i zwykłe. Dla dorosłych to po prostu jest oczywiste i koniec, jednak na początku nauki ważne jest, by ciekawie i dobrze to wytłumaczyć dziecku i takie lekcje zapewnia portal mathematics.live. Na platformie również znajdują się gotowe przygotowania do egzaminów w tym maturalnego. Jest to materiał specyficzny i jeśli wiadomo jak się do matury przygotować, to naprawdę zdanie jej z zadowalającym wynikiem nie jest najtrudniejszym zadaniem. Co ważne nie trzeba powtarzać po kolei materiału ze wszystkich 3 lat liceum czy 4 lat technikum. Matura to wybrane części zagadnień ze wszystkich lat nauczania szkolnego.

Wszystkie 3 serwisy należące do EDU Games S.A. pokazują, że nauczanie zdalne to nie tylko język angielski, ale także matematyka i język polski. Dobrze dobrane metody, współpraca ze szkołami, system rankingowy i świetne konkursy z nagrodami. To je wyróżnia od konkurencji i motywuje uczniów do nauki a międzynarodowy portal tutors.live łączy w jednym miejscu korepetytorów i uczniów. Łatwe, szybkie wyszukiwanie korepetytorów, system oceniania i opinie pozwalają uczniom znaleźć odpowiedniego korepetytora zarówno online jak i stacjonarnie. Dostępny każdy poziom na serwisach mathematics.live oraz dyktanda.pl, możliwe powtarzanie danego materiału, nauka pojedynczych elementów i możliwość czytania opracowań na każdy temat stanowią, że każdy – zarówno uczeń podstawówki jak i przygotowujący się do matury znajdą tu coś dla siebie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%