Zamknij

Efektywne ogrzewanie domu.

13:04, 26.10.2021 | artykuł sponsorowany

Czy warto dopłacać i inwestować w ogrzewanie podłogowe https://sklep.mikroenergetyka.com.pl/ w mieszkaniu lub domu, który zamierzamy kupić? Czy to tylko zbędny dodatek, a może wynalazek, który zmieni nasze życie? Tego typu udogodnienie nie jest już niczym niezwykłym, dlatego przyjrzyjmy się jakie oferuje zalety.

Ogrzewana podłoga to luksus dla każdego.

Niezależnie od tego czy mowa tu o wodnym czy elektrycznym ogrzewaniu – ciepła podłoga to zaleta, która ucieszy każdego. Ale jak się okazuje – taki sposób ogrzewania ma także inne korzyści – po pierwsze równomierne rozprowadzenie ciepła na całej powierzchni pokoju. Do tego – zdrowsze powietrze. Dzieje się tak, ponieważ w pomieszczeniu ogrzewanym w ten sposób nie ma kaloryferów, będących naturalnym siedliskiem kurzu i drobnoustrojów. Rozgrzany grzejnik wymusza ruch powietrza, powodując tym samym rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w pokoju. Przy podłogówce tego efektu nie ma.

Kolejna kwestia to ekonomia. Wbrew pozorom, ogrzewana podłoga to mniejsze rachunki za prąd czy gaz. Instalacja ogrzewania podłogowego nie potrzebuje tak wysokiej temperatury jak w przypadku klasycznych kaloryferów.

Kiedy decydować się na podłogówkę?

Najprostsza odpowiedź: kiedy tylko mamy taką możliwość! To dobre rozwiązanie zarówno dla nowych jak i istniejących budynków, a dzięki nowoczesnym technologiom nie ma przeszkód, aby w ogrzewanie tego typu wyposażyć kolejne pomieszczenie. Producenci oferują zestawy elektrycznego ogrzewania podłogowego, których montaż charakteryzuje się minimalną inwazyjnością i pozwala cieszyć się ciepłą podłogą niemal z dnia na dzień. Takie ogrzewanie podłogowe możemy też zintegrować z systemem inteligentnego domu. Grzaniem i regulacją temperatury będziemy wówczas sterować wygodnie za pomocą smartfona. Sztuczna inteligencja sama włączy podgrzewaną podłogę w łazience, gdy przyjdzie pora kąpieli. W dodatku koszt takiej przyjemności będziemy mieć pod kontrolą, analizując zużycie energii również z poziomu aplikacji.

Ogrzewanie podłogowe – ile to kosztuje?

Najtańsze będą gotowe systemy elektryczne. Matę grzewczą – w zależności od mocy kupimy już za kilkaset złotych. Do tego doliczyć trzeba koszt dedykowanego sterownika – od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności czy wystarczy nam prosty moduł naścienny czy zaawansowany dotykowy terminal, obsługujący łączność bezprzewodową. Kolejną pozycją będzie kwota za montaż całej instalacji.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%