Zamknij

5 porad, jak szukać pracy w IT

13:43, 05.11.2021 | materiały partnera

Zastanawiasz się, na czym polega efektywne szukanie pracy w sektorze nowoczesnych technologii? Oprócz regularnego przeglądania ofert zatrudnienia, warto także pamiętać o eventach branżowych. W szukaniu pracy pomocne okażą się również informacje na temat firm działających w Twojej okolicy.

1. Przeglądaj online oferty pracy

Najwięcej ofert pracy związanych z branżą IT znajdziesz w Internecie. Na poszczególnych portalach będziesz mógł zawęzić zakres poszukiwań do wybranej przez Ciebie specjalizacji. Najlepiej zapoznać się z najnowszymi ogłoszeniami za pośrednictwem portalu branżowego. Przykładem jest TheProtocol, który cieszy się coraz większą popularnością wśród firm związanych z sektorem nowoczesnych technologii. Za pośrednictwem tego serwisu możesz wyszukać oferty wyłącznie z interesującego Cię regionu lub skorzystać z dodatkowych filtrów, takich jak tryb pracy czy wykorzystywane na danym stanowisku technologie.

2. Bierz udział w branżowych eventach

Pracę w IT znajdziesz również dzięki branżowym eventom. Warto brać udział w targach z zakresu nowoczesnych technologii, konferencjach i innych ważnych wydarzeniach, które są świetnym pretekstem do zawarcia pierwszych zawodowych znajomości. Na wielu eventach możesz skontaktować się z przedstawicielami interesujących Cię firm i wręczyć im swoje dokumenty aplikacyjne.

3. Znajdź swojego mentora

W poszukiwaniu pracy warto zainspirować się osobami, które z różnych względów są dla Ciebie autorytetami w branży IT. Możesz znaleźć swojego mentora, dokładnie śledząc jego aktywność w sieci. Wielu popularnych specjalistów IT prowadzi blogi oraz kanały z krótkimi materiałami filmowymi, skupiając wokół siebie osoby zainteresowane aktywnością zawodową w sektorze nowoczesnych technologii. Mentorzy chętnie udzielają porad mniej doświadczonym kolegom z branży – również w zakresie efektywnego szukania pracy w IT.

4. Poznaj rynek IT w najbliższej okolicy

W efektywnym szukaniu pracy pomocna okaże się dobra znajomość branży IT w Twojej najbliższej okolicy. Zanim zdecydujesz się na wysłanie swojego CV, postaraj się dokładnie poznać firmy działające w Twoim mieście, zwracając uwagę na ich zapotrzebowania na specjalistów IT. Nie musisz ograniczać się wyłącznie do ogłoszeń dostępnych w sieci – dokumenty aplikacyjne możesz także dostarczyć osobiście. Zapoznaj się ze szczegółowym profilem konkretnych firm – nawet jeśli nie prowadzą obecnie rekrutacji, warto zostawić swoje CV.

5. Wykorzystaj social media

W znalezieniu pracy w IT pomocne mogą okazać się także portale społecznościowe. Warto śledzić profile związane z nowoczesnymi technologiami, na których pojawiają się nie tylko najnowsze wiadomości dotyczące branży, ale również informacje o aktualnie prowadzonych rekrutacjach. Na uwagę zasługują także społeczności skupiające wokół siebie osoby zainteresowane tą branżą. Przykładem może być organizacja Women in Technology czy portal ITwiz. Przez social media masz także szansę zdobyć nowe kontakty, poznając osoby związane z kursami programowania lub rekruterów, którzy śledzą te same profile.

Zanim skorzystasz ze wszystkich porad dotyczących szukania pracy w IT, odwiedź branżowy portal https://theprotocol.it/ i zapoznaj się z najnowszymi ofertami pracy w dużych miastach np. Gdańsku.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%