Zamknij

6 sposobów na pomoc uczniom w zrozumieniu matematyki

15:02, 18.11.2021 | .

Zmiana nastawienia w stronę matematyki

Bardzo często zdarza się tak, że problemy z nauką matematyki wynikają z niejasnych oporów psychologicznych. Uczniowie zwyczajnie boją się tego przedmiotu, co nie jest motywowane w żaden sensowny sposób. Jeśli problem polega na braku chęci i wewnętrznej blokadzie, należy zmienić swoje nastawienie. To pierwszy krok do sukcesu, bez którego kolejne sposoby nie mają prawa funkcjonować.

 

Znajdź sobie dobrego korepetytora

Kiedy już pokonasz swój strach przed matematyką, przyda Ci się pomoc w walce z tym liczbowym przeciwnikiem. Warto skorzystać z usług certyfikowanych i wykwalifikowanych korepetytorów czy nauczycieli. Ogłoszenia najlepszych matematyków w kraju znajdziesz na portalu BUKI. Ze sprawdzonymi nauczycielami BUKI matematyka stanie się o wiele lepiej zrozumiałym przedmiotem. Nie musisz stawiać mu czoła w samotności.

 

Nie opuszczaj lekcji w szkole

Praca z korepetytorem to jedno, ale musisz też chodzić na matematykę w szkole. Nawet, jeśli niewiele z niej rozumiesz, a Twój nauczyciel nie potrafi przekazywać wiedzy w odpowiedni sposób. Bądź na bieżąco z materiałem, przyglądaj się, jak inni rozwiązują zadania, a także znajdź swoje mocne i słabe strony. Wówczas możesz poruszyć te zagadnienia podczas zajęć indywidualnych z Twoim korepetytorem z matematyki.

 

Nie bój się ćwiczyć samodzielnie

Rozwiązuj zadania z matematyki w domu nawet wtedy, gdy nie jesteś pewien o ostateczny rezultat. Im więcej podobnych do siebie zadań rozwiążesz, tym szybciej wskoczysz na odpowiednie tory w nauce. Matematyka to przedmiot, który od lat się nie zmienia, a dwa razy dwa zawsze wynosi cztery. Dlatego też nie ma tutaj dodatkowych komplikacji, nie trzeba być na bieżąco z nowinkami i szukać pomocy u profesjonalistów. Matematyka wymaga schematycznego i kreatywnego myślenia, które wypracować można poprzez rozwiązywanie zadań. W końcu trening czyni mistrza, czyż nie?

 

Skorzystaj z nowoczesnych metod nauki

W Internecie znajdziesz wiele ciekawych portali edukacyjnych. Nie mamy na myśli stron, na których dostępne są odpowiedzi o zadań. Chodzi nam raczej o serwisy, w których twórcy treści tłumaczą nawet skomplikowane zagadnienia matematyczne prostym językiem. Spróbuj znaleźć ciekawe filmiki czy podcasty poświęcone poszczególnym działom matematyki. Z pewnością jest to kolejny krok w stronę lepszej nauki tego przedmiotu szkolnego.

 

Motywuj się do działania

Warto wprowadzić sobie do codziennej nauki system nagród i kar, który motywować Cię będzie do działania. Na przykład, 45 minut spędzone na nauce może skutkować 15-minutową przerwą na telefon. Pamiętaj jednak, by wszelkie rozpraszające Cię elementy trzymać z dala. Skup się wyłącznie na tym, co tu i teraz. Możesz też nagradzać się słodyczami za każde poprawnie rozwiązane zadanie. Tylko nie przesadzaj, nie chcesz chyba, żeby matematyka była główną winowajczynią otyłości! Cokolwiek wybierzesz w roli swojego motywatora, niech ta rzecz napędza Cię do stawania się jeszcze lepszym uczniem.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%