Zamknij

Zalety soczewek kontaktowych

15:02, 19.11.2021 | materiały partnera

Soczewki kontaktowe pozwalają na przywrócenie ostrości wzroku u osób dotkniętych rozmaitymi wadami wzroku - krótkowzrocznością, dalekowzrocznością, prezbiopią czy astygmatyzmem. Soczewki są rozwiązaniem bardzo wygodnym, zwłaszcza dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Soczewki kontaktowe umożliwiają uprawianie sportu, mogą być noszone bez względu na pogodę, zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV. Niektóre soczewki pozwalają na zmianę odcienia tęczówki - są to kolorowe soczewki.

Soczewki kontaktowe a sport

Osoby prowadzące aktywny tryb życia i wymagające korekcji wzroku wiedzą, że noszenie okularów korekcyjnych może być kłopotliwe. Noszenie okularów wiąże się z wieloma ograniczeniami - mogą się one zsuwać, sprzyjać powstawaniu urazów oka. Wiele sportów wyklucza możliwość noszenia okularów korekcyjnych. Ponadto uprawianie sportu na świeżym powietrzu wiąże się z ryzykiem zamglenia okularów czy ich zmoczenia ich szkieł podczas deszczu. Takich problemów nie mają osoby noszące soczewki kontaktowe. Decydując się na takie rozwiązanie podczas uprawiania sportu można liczyć na wiele korzyści, takich jak:

  • Lepsze widzenie peryferyjne.
  • Zwiększona percepcja głębi.
  • Zwiększona koordynacja wzrokowo-ruchowa.
  • Niezakłócone widzenie.
  • Brak zaburzeń widzenia podczas ruchu (takich jak powodowane przez okulary zsuwające się na nos).
  • Eliminacja ryzyka urazów związanych z okularami.

Soczewki kontaktowe mogą być prawdziwym przełomem dla fanów sportów zimowych i dla osób, które lubią chłonąć jak najwięcej słońca i zabawy w chłodniejszych miesiącach. Istnieją korzyści z noszenia soczewek kontaktowych zamiast okularów do uprawiania sportów zimowych, takich jak jazda na nartach, snowboardzie i łyżwach:

  • soczewki kontaktowe będą wygodnie pasować pod okulary ochronne do jazdy na nartach i snowboardzie - więc nie ma potrzeby kupowania gogli korygujących,
  • soczewki kontaktowe nie spadną ani nie zaparują,
  • soczewki kontaktowe zapewnią szersze pole widzenia peryferyjnego.

Możliwe jest także noszenie soczewek kontaktowych podczas pływania. Konieczne jest wówczas jednoczesne stosowanie okularków ochronnych. Zalecany jest wybór soczewek jednorazowych, które należy zdjąć zaraz po wyjściu z basenu i wyrzucić.

Analizując ranking soczewek dla osób prowadzących aktywny tryb życia można zauważyć, że ogromnym powodzeniem cieszą się zarówno soczewki z filtrami UV, idealne dla aktywności na świeżym powietrzu, jak i soczewki tradycyjne. Osoby sięgające po soczewki jedynie okazyjnie, np. jedynie podczas treningu, mogą zdecydować się na soczewki jednorazowe - są to soczewki, które można nosić maksymalnie przez jeden dzień i wyrzucić zaraz po ich zdjęciu. Z kolei osoby noszące soczewki regularnie mogą zdecydować się na bardziej długofalowe rozwiązanie, takie jak soczewki miesięczne czy kwartalne. Można je używać wielokrotnie, pamiętając o dokładnym ich czyszczeniu i przechowywaniu w odpowiednim pojemniczku. 

Szeroki wybór rozmaitych soczewek, dostępnych w bardzo atrakcyjnych cenach można zakupić w sklepie internetowym BezOkularow.pl. Jest to jeden z największych sklepów oferujących nie tylko soczewki kontaktowe, ale także pojemniczki do przechowywania czy płyny do czyszczenia.

Kolorowe soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe kolorowe umożliwiają podkreślenie naturalnego odcienia tęczówki lub radykalną zmianę koloru oczu. Takie soczewki dostępne są m.in. w kolorach: niebieskim, brązowym, zielonym, czarnym. Bardziej ekstrawaganckie propozycje to soczewki w kolorze czerwonym, fioletowym czy innych, nietypowych odcieniach. Ponadto dostępne są soczewki kolorowe umożliwiające uzyskanie wyjątkowych efektów, np. oczy smoka czy wampira. Kolorowe soczewki kontaktowe mogą występować jako „zerówki”, czyli soczewki pozbawione mocy optycznej, jak i soczewki korekcyjne. Takie soczewki dostępne są jako soczewki jednodniowe lub miesięczne. Takie rozwiązanie dedykowane jest zarówno osobom z daleko - i krótkowzrocznością, jak i astygmatyzmem.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%