Zamknij

Polskie giełdy kryptowalut.

13:41, 30.11.2021 | artykuł sponsorowany

Pierwszym co zapewne przychodzi na myśl po przeczytaniu tytułu artykułu jest Zonda (do niedawna BitBay). Jest to zdecydowanie największa giełda krypto w polsce i na świecie. Nie jest to jednak jedyna rozwijająca się giełda na polskim rynku. W poniższym zestawieniu, przedstawimy Wam krótko najpopularniejsze polskie giełdy kryptowalutowe.

Warto jednak wspomnieć, że sformułowanie polskie giełdy kryptowalutowe to pewne uproszczenie. Większość z firm, które znajdują się w rankingu jest prowadzona przez Polaków, ale nie jest zarejestrowana w Polsce. Wynika to z niesprzyjających warunków prawnych do prowadzenia takiej działalności w Polsce.

 

 

CoinDeal to giełda krypto działająca od 2018 roku. Jest więc bardzo młoda. Wyróżnia się bardzo przejrzystą identyfikacją wizualną swojego serwisu. Jest to jedna z tych giełd, które nie funkcjonują w Polsce, ale można je nazwać polskimi giełdami.

Obsługuje ona polską walutę i pełne językowe wsparcie w zakresie funkcjonalności giełdy oraz obsługi klienta. Założycielami firmy są: Adam Bicz, Filip Dzierżak oraz Kajetan Maćkowiak.

Podstawowe informacje:

Firma założycielska: Coindeal Limited

Kraj rejestracji: Malta

Rok powstania: 2018

Dostępne kryptowaluty: 23

Ilość użytkowników: >200tyś.

Prowizje: 0,05% - 0,39%

 

 

Funkcjonuje na rynku od 2014 roku. Jest to największa giełda kryptowalut w Europie Wschodniej.

 

Bardzo wygodną funkcjonalnością ExMo jest kantor kryptowalutowy, za pomocą, którego można w prosty sposób wymieniać swoje waluty na inne (również w parze z PLN).

 

Podstawowe informacje:

Firma założycielska: EXMO EXCHANGE LTD.

Kraj rejestracji: Wielka Brytania

Rok powstania: 2014

Dostępne kryptowaluty: 40

Ilość użytkowników: >1,6 MLN

Prowizje: 0,05% - 0,3%

 

 

Kolejna pozycja na naszej liście to w zasadzie nie giełda, a mała instytucja płatnicza. Taka forma handlu kryptowalutami łączy na mniejszą skalę zalety giełdy kryptowalutowej i kantoru kryptowalutowego. BitClude jest platformą, która pozwala na najszybszą realizację transakcji za pomocą Bitcoina w Europie.

BitClude pozwala m.in. na na zakup kryptowalut bezpośrednio za pomocą lokalnych rachunków bankowych. Ciekawą opcją jest również opcja wypłaty środków z portfela kryptowalutowego za pomocą bankomatów. Na ten moment w całej polsce znajduje się ponad 7500 bankomatów, które umożliwiają takie wypłaty.

 

Podstawowe informacje:

Firma założycielska: Bitclude sp. z o. o.

Kraj rejestracji: Polska

Rok powstania: 2019

Dostępne kryptowaluty: 2

Ilość użytkowników: >20 tys.

Prowizje: 3% za wpłatę środków

 

 

Ostatnie na naszej liście znajduje się największa giełda kryptowalutowa w Europie, o której ostatnio zrobiło się całkiem głośno za sprawą rebrandingu, który przeszła cała marka. Rebrandingu, który uwzględniał m.in. zmianę nazwy giełdy - z BitBay na Zonda.

 

Zonda to polska giełda o najdłuższym stażu na rynku (została założona w 2014 r.). Oferuje ona również dużo więcej funkcji niż konkurencja. Aby zagwarantować bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji rejestracja na giełdzie Zonda wymaga kilku etapowego procesu weryfikacji nowych użytkowników. Poradnik jak zweryfikować konto na Zondzie znajdziesz na naszej stronie.

 

Giełda jest również wspierana przez największego w Polsce bota to tradingu kryptowalut. KryptoBot to aplikacja, która pozwala w prosty sposób zautomatyzować nasze strategie inwestycyjne na giełdach kryptowalut.

 

Podstawowe informacje:

Firma założycielska: BB Trade Estonia OÜ

Kraj rejestracji: Estonia

Rok powstania: 2014

Dostępne kryptowaluty: 50

Ilość użytkowników: >1,1 MLN

Prowizje: 0,17% - 0,43%

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%