Zamknij

Jak zaoszczędzić kupując pierwsze ubezpieczenie auta?

13:33, 29.03.2022 | materiał partnera

Jesteś młodym lub po prostu nowym kierowcą? Ubezpieczenia to dla Ciebie nieco trudniejsza sprawa niż dla doświadczonych kierowców. Kwoty, które musisz płacić, są często znacznie wyższe. Jak temu zaradzić? Czy da się znaleźć dobre oferty, będąc nowym kierowcą bez zniżek? Tanie OC dla młodych kierowców wyliczysz z porównywarką ubezpieczeń Voleto. Nie przepłacaj — skorzystaj z następujących porad w celu zaoszczędzenia na swoim pierwszym ubezpieczeniu samochodu.

Zarejestruj współwłaściciela

Dobrym sposobem na zmniejszenie kwoty, którą będziesz musiał/a zapłacić za polisy ubezpieczeniowe swojego auta jest zarejestrowanie auta na więcej osób, niż tylko na siebie. Jako młody lub nowy kierowca, nie zapracowałeś/aś jeszcze na zniżki poprzez bezpieczną i uważną jazdę, dlatego warto skorzystać ze zniżek osoby, która już je ma. Młodzi kierowcy są statystycznie sprawcami największej ilości wypadków, co wpływa na ceny oferowanych im ubezpieczeń. Można to jednak obejść.

Jeżeli młody kierowca ustali na przykład ze swoimi rodzicami, że wpisze jednego z nich jako współwłaściciela swojego pojazdu, może liczyć na dużą obniżkę cen proponowanych ofert. Kierowca, którego zarejestrujesz jako współwłaściciela, musi jednak spełniać pewne wymagania, żeby mógł być dla Ciebie pomocą przy oszczędzaniu. Musiał on zapracować na własne zniżki poprzez niepowodowanie wypadków i bezpieczną jazdę przez jak najwięcej lat pod rząd.

Wybierz odpowiedni rodzaj pojazdu

Wpływ na wysokość ceny ubezpieczenia ma też oczywiście rodzaj samochodu, który ubezpieczasz. Najbardziej opłacalne okazują się samochody z małą pojemnością silnika. Poza tym warto zastanowić się nad kupnem nowszego pojazdu. Im starsze auto, tym większe koszty związane z ubezpieczeniem.

Warto też przy wyborze pierwszego samochodu zastanowić się nad marką. Ten czynnik również ma wpływ na kwotę, którą zapłacisz za polisy ubezpieczeniowe, więc przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdź, na jakim poziomie są ceny w przypadku danej marki, ponieważ różnice są naprawdę zauważalne. Przy zakupie pierwszego samochodu nowy kierowca powinien zwrócić uwagę na jego markę, wiek oraz pojemność silnika. Im nowsze auto i im jego pojemność silnika jest mniejsza, tym mniejsze będą również koszty. 

Podsumowanie

Kupowanie pierwszego ubezpieczenia jest zadaniem trochę bardziej kosztownym i wymagającym niż OC czy AC dla doświadczonych kierowców, jednak istnieją na szczęście sposoby, dzięki którym uda Ci się na tym zaoszczędzić. Podczas wybierania swojego pierwszego samochodu skup się na czynnikach, które wpłyną na obniżkę kwoty do zapłacenia za ubezpieczenia, czyli na pojemność silnika, markę oraz wiek. Jeżeli wybierzesz nowszy pojazd o małej pojemności silnika oraz odpowiedniej marki, Twoje koszty znacznie zmaleją. Poza tym warto zarejestrować samochód na więcej niż tylko siebie, a dodatkowo na doświadczonego kierowcę, który wypracował sobie zniżki, ponieważ będzie to dla Ciebie również oznaczać niższe ceny.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%