Zamknij

Kiedy skorzystać z pomocy psychologa?

14:18, 19.04.2022 | artykuł sponsorowany

Czasami w naszym życiu zdarzają się sytuacje, z którymi nie potrafimy sobie do końca poradzić. Czujemy spore obciążenie psychiczne, które powoduje, że nie mamy na nic ochoty i ciężko nam jest po prostu normalnie funkcjonować. Czasami prowadzi to do poważnych zaburzeń - takich jak depresja, stany lękowe czy innego rodzaju problemów z psychiką. To moment, w którym powinniśmy rozważyć odwiedzenie psychiatry czy psychologa. Psychiatra nas diagnozuje i jest osobą, która może zapisać leki. Psycholog z kolei potrafi, samą rozmową, pewnymi technikami, pomóc nam lepiej radzić sobie z sytuacjami stresującymi. Zobaczcie, kiedy sięgnąć po pomoc psychologa, kiedy psychiatry i zobaczcie, jak może nam to pomóc.

Kiedy czujemy, że nie dajemy rady... 

Kiedy czujemy już, że dzieje się coś niedobrego, zazwyczaj zgłaszamy się do lekarza rodzinnego. Przechodzimy wiele szczegółowych badań, które pokazują, że... jesteśmy zdrowi! Ale nadal czujemy, że coś jest nie tak. Mamy szybsze bicie serca, wyższe ciśnienie, czujemy ucisk w klatce piersiowej, nasze ciało nie funkcjonuje tak, jak nas do tego przyzwyczaiło. To może oznaczać, że problem może leżeć gdzieś indziej. I zazwyczaj są to problemy o podłożu psychicznym. Jesteśmy obciążeni, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. To moment, w którym powinniśmy zgłosić się do psychiatry lub psychologa. Najlepiej jednak w kolejności psychiatra -> psycholog. Dlaczego tak? Bo psychiatra może zająć się naszą diagnozą. Czasami nie musi to być żadne zaburzenie i wtedy zasugeruje skorzystanie z pomocy psychologicznej. Innym razem niezbędne może okazać się wprowadzenie środków farmakologicznych, a psychiatra jako lekarz (psycholog lekarzem nie jest) może nam takie zapisać. Wtedy warto wybrać się do apteki (tutaj znajdziecie spis aptek: apteki Otwock) i tę receptę zrealizować, nie zastanawiać się nad tym czy powinniśmy, czy warto bo... warto! A potem zapisać się do psychologa, którego pomoc może zdziałać prawdziwe cuda. Bo nawet najlepsze tabletki nie pomogą, jeśli nie zmienimy swojego podejścia do życia i pewnych zachowań.

Wielka ulga 

Psycholog to ogromna ulga. Psycholog to trochę jak przyjaciel, któremu możemy się wygadać, ale który jednocześnie zna odpowiednie techniki, które powodują, że lepiej radzimy sobie z pewnymi sytuacjami. Zmieniamy się pod jego okiem. Dostajemy nowe życie - takie życie 2.0, zdecydowanie lepsze niż to, które do tej pory wiedliśmy. Psycholog pozwala sobie nakierować nas na nowe tory, sprawia, że chcemy żyć pełnią życia, nie tylko egzystować. Jest w stanie pomóc z każdym problemem, nawet, w naszym odczuciu "drobnym". Wyłuskuje to, co najważniejsze i pozwala wybrać to, co dla nas najlepsze. Dlatego jeśli macie jakiekolwiek zaburzenia - warto się na psychoterapię wybrać (tutaj spis psychologów: psycholog Otwock).

Pomoc psychologiczna i psychiatryczna jest nieoceniona, dlatego warto mieć to z tyłu głowy. Tym bardziej, że są oni w stanie pomóc w każdym zaburzeniu i z każdym problemem. 

Można skorzystać z pomocy psychologicznej zarówno stacjonarnie, jak i online. Polecamy jednak tę pierwszą opcję, gdyż dzięki temu psycholog może obserwować nasze reakcje, mowę ciała, co czasami mówi więcej, niż tysiąc słów. 

Nie bójcie się skorzystać z pomocy, kiedy czujecie, że tego potrzebujecie. Zarówno psycholog, jak i psychiatra, to lekarze tacy, jak każdy inni. 

Artykuł powstał we współpracy ze stroną https://wotwocku.info.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%