Zamknij

Jak chronić materac przed zwierzętami?

08:46, 29.04.2022 | materiał partnera

Zwierzęta są dla wielu z nas bardzo ważnymi członkami rodziny. Zawsze jest weselej w domu, gdy możemy pobawić się z naszym wiernym pupilem. Podobnie jednak jak w przypadku dzieci, zwierzęta potrzebują od nas masę uwagi, jak też musimy dopełnić pewnych obowiązków związanych z nimi. Jednym z nich jest sprzątanie, co bardzo dobrze wiedzą właściciele najmniejszych zwierząt. O ile w przypadku usuwania zabrudzeń z podłogi nie występują zazwyczaj żadne wątpliwości, tak sprawa komplikuje się, jeżeli mowa o czyszczeniu materaca.

Sposoby czyszczenia materaca - Czy warto?

Zwierzęta są różne, jedne są przyzwyczajone do spania w swoich legowiskach, a inne potrzebują na tyle ludzkiej atencji, że śpią w ludzkim łóżku. Niekiedy ciężko się im oprzeć, dlatego powinniśmy wiedzieć, w jaki sposób uchronić nasz materac przed sierścią i zabrudzeniami. Tutaj pojawia się pytanie: Lepiej jest czyścić czy zapobiegać?

Czyszczenie za pomocą wody i środków czystości

Materac, a szczególnie taki odpowiednio do nas dopasowany jest inwestycją na długie lata. Z tego właśnie powodu powinniśmy szczególnie ostrożnie podchodzić do jego czyszczenia. Często mówi się o tym, że mocne środki do czyszczenia uporczywych plam raczej się nie spiszą w przypadku materaca. Mogą pozostawiać one brzydkie plamy. Jeżeli chodzi o czyszczenie wodą, to istnieje ryzyko, że materac, na którym śpimy z czasem zwilgotnieje. Dlatego właśnie ciekawą alternatywą jest ochraniacz na materac.

Nieprzemakalny ochraniacz na materac

Ochraniacze na materac są bardzo popularnym rozwiązaniem. Pozwalają zachować najwyższy poziom czystości materaca. Dla właścicieli zwierząt jest to bardzo interesujące rozwiązanie, gdyż ochraniacz taki zatrzyma brud, który zwierzak przyniósł ze sobą z dworu, jak też sierść. Wówczas nie musimy ingerować środkami chemicznymi i wodą w materac, a to niweluje ryzyko powstania wilgoci i brzydkich plam.

Ochraniacze na materac są bardzo uniwersalne

Zwierzęta, pomimo że potrafią nabrudzić to nie są jedynym zagrożeniem dla naszego materaca. Bardzo często zdarza się sytuacja, że spożywając np. śniadanie w łóżku coś nam się wyleje. Trzeba też wiedzieć, że materac tak naprawdę codziennie jest narażony na zabrudzenie. Pewnie wielu z nas dostrzegło kiedyś na materacu brzydkie, żółte plamy. Powodowane są one wydzielaniem potu w nocy. Ochraniacz na materac doskonale sobie z tym poradzi. Jeżeli jesteśmy zwolennikami spania na materacu usytuowanym na podłodze to również powinniśmy rozważyć kupno ochraniacza. Czasami nawet nie jesteśmy tego świadomi, ale za sprawą podłoża, nasz materac również może gromadzić wilgoć. Nieprzemakalny ochraniacz skutecznie to uniemożliwia.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%