Zamknij

Maskownice balustrady – praktyczne porady

08:47, 06.05.2022 | artykuł sponsorowany

Chcesz przeprowadzić metamorfozę swojego balkonu. W tym celu kupiłeś nie tylko meble. Planujesz również zakupić maskownicę balustrady. Dobrej jakości, profesjonalnie wykonaną. Czego spodziewać się jednak po takim przedmiocie, jak go zamontować i konserwować? Podpowiadamy!

Kupuj u sprawdzonych źródeł

Jeśli marzy Ci się osłona na taras nie kupuj bubli z marketach budowlanych. Postaw na specjalistyczne firmy, które oferują tego typu produkty. Nie znajdziesz w ich ofercie maskownic z bambusa czy wikliny, a profesjonalnie wykonane osłony z tworzywa. To bardzo ważne, ponieważ od wybranego typu maskownicy zależy jej żywotność i wygląd. Dobrej jakości produkt będzie odporny na działanie promieni UV oraz silnych wiatrów. Wyposażony będzie też w odpowiednio zabezpieczone przelotki.

Pamiętaj, aby przed zakupem dokładnie zmierzyć swoją balustradę, koniecznie od strony, po której zawiesisz swoją maskownicę. Wielu producentów oferuje osłony w standardowych rozmiarach, a do tego umożliwiają zamówienie produktu na konkretny wymiar. Dostosowanie jej do rozmiarów balustrady jest kluczowe dla względów estetycznych i funkcjonalnych.

Transport i montaż

Gdy zamówisz osłonę, zostanie ona do Ciebie przesłana zwinięta w rulon. To nie tylko ułatwia transport. Nie powoduje też zagnieceń na materiale, które mogłyby go uszkodzić, a dodatkowo prezentować się nieestetycznie. Tak przygotowaną maskownicę łatwo jest zamontować i wystarczą do tego dwie osoby. Pamiętaj, aby przygotować ją i rozwijać kolorem do zewnątrz. Zależy Ci bowiem na tym, aby Twój balkon prezentował się atrakcyjnie dla osób, które będą na niego patrzeć.

Przygotuj opaski zaciskowe lub trytytki i zacznijcie rozwijanie maskownicy od jednego z końców balustrady. Co kilka przelotek przymocowuj ją do poręczy, wygładzając jej powierzchnię i lekko ją napinając. Gdy cała zostanie już rozwinięta, zamontuj pozostałe opaski, pilnując aby cała powierzchnia była sprężysta.

Codzienna pielęgnacja

Osłona na taras nie jest produktem, który wymaga szczególnej troski. Na co dzień możesz o niej nawet nie myśleć. Raz na jakiś czas z pewnością jednak zauważysz, że została ona zabrudzona. Mają na to wpływ czynniki atmosferyczne (deszcz i śnieg), pył, kurz, spaliny. To wszystko osadza się na elewacjach i tkaninach. W takiej sytuacji warto zdjąć osłonę i zabrać ją do domowej łazienki. Tam umyj ją wykorzystując ciepłą wodę i łagodne detergenty. Nie musisz jej suszyć, ani czekać aż wyschnie. Możesz natychmiast po czyszczeniu ponownie wywiesić ją na balustradę.

Dobrze zamontowana i regularnie czyszczona maskownica może służyć Ci przez wiele lat. To mądry zakup, który szybko się zwróci. W przeciwieństwie do osłon wykonanych z bambusa lub wikliny, nie będziesz musiał wymieniać jej co sezon. Sprawia, że nie tylko zyskujesz intymność na swoim tarasie, ale także czas spędzany na nim staje się przyjemniejszy. Osłona chroni bowiem przed zimnymi podmuchami wiatru, dlatego nawet chłodniejsze, jesienne wieczory nie będą już odstraszały Cię przed odpoczywaniem na swoim balkonie.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%