Zamknij
REKLAMA

Co warto zobaczyć na Krupówkach w Zakopanem?

12:43, 18.04.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Wybierając się do Zakopanego nie sposób ominąć Krupówki – wizytówki miasta i miejsca przyciągającego tłumy o każdej porze roku. Pytanie tylko, na które atrakcje tego popularnego zakopiańskiego deptaka warto zwrócić uwagę?

Zakopiański deptak porównywany jest do Monciaka w Sopocie, który również czaruje swoją niepowtarzalną, choć oczywiście zupełnie inną, atmosferą. Stąd też wziął się zresztą wspólny pomysł Zakopanego i Sopotu – uruchomienie połączenia kolejowego pomiędzy tymi miastami, realizowanego przez pociąg o nazwie Monciak-Krupówki. Same Krupówki to licząca sobie 1100 metrów ulica, której początki sięgają XIX wieku. Mieszczą się na niej liczne knajpy, restauracje czy stragany z pamiątkami i góralskimi przysmakami. Wszystkie te atrakcje stanowią pozycje obowiązkową na liście osób odwiedzających Zakopane – hotele w centrum zapewniają bliskość każdej z nich. Warto wybrać nocleg np. w Hotelu Kasprowy Wierch (http://www.hotelkasprowy.com/), wybudowany jeszcze w XIX wieku, a obecnie wpisany do rejestru dóbr kultury narodowej – znajduje się on przy samych Krupówkach.

Muzeum Chałubińskiego

Osoby zainteresowane historią, powinny zajrzeć do znajdującego się na Krupówkach Muzeum Tatrzańskiego im. Dr Tytusa Chałubińskiego. Oferuje ono możliwość zapoznania się z ciekawymi zbiorami etnograficznymi, czy też wystawami geologicznymi, przyrodniczymi i przemysłowymi. Można w nim znaleźć także cenne publikacje oraz rękopisy dotyczące tematyki Tatr i Podhala, jak również ekspozycje historyczne i artystyczne.

Kościół św. Rodziny

Spacerując po Krupówkach warto również wstąpić do kościoła p.w. Świętej Rodziny, w którym przeplatają się dwa style: neomodernistyczny oraz zakopiański. W środku, można znaleźć wiele interesujących drewnianych rzeźb, a także ściany ozdobione oryginalną kolorową polichromią, przedstawiającą Osiem Błogosławieństw Chrystusa w interpretacji góralskiej. Należy odnotować, że obecny wygląd zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny kościoła to w dużej mierze zasługa twórcy i popularyzatora stylu zakopiańskiego – Stanisława Witkiewicza.

Zakopiańskie knajpy i restauracje – to konieczność

Każdy odwiedzający Zakopane musi jednak przede wszystkim odwiedzić karczmy bądź restauracje, gdzie serwowane są góralskie przysmaki, a wieczorami – grana góralska muzyka. Można w nich poczuć niepowtarzalny klimat, który w dużym stopniu budują również stylowe wnętrza tych miejsc. Dodatkowo, z okien niektórych z nich rozciąga się wspaniały widok na panoramę Tatr.

Niezależnie od szczegółów planu na spacery po Krupówkach, warto zdecydować się na położony blisko nich dobry hotel Zakopane – rezerwacja online zajmuje dosłownie chwilę i jest dostępna pod adresem: http://www.hotelkasprowy.com/hotel-zakopane-rezerwacja-online.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone