Zamknij
REKLAMA

Jaką przecinarkę ręczną do płytek warto kupić?

15:19, 19.04.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Obrabianie glazury jest związane z posiadaniem właściwego sprzętu. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele sprzętów, które z pewnością ułatwią Ci pracę.

Ręczne przecinarki do płytek-co to takiego?

Przecinarki ręczne do glazury, to inaczej gilotyny. Są najbardziej popularnymi urządzeniami do cięcia płytek. Są wyposażone w specjalne koło tnące, które wykonuje proste i płytkie nacięcia, a następnie przełamuje płytkę po wyznaczonej linii. Wystarczy ją odpowiednio docisnąć.

Czy rozmiar przecinarki do płytek ma duże znaczenie?

Od wymiarów ręcznej przecinarki zależy to, jak duże płytki będzie można przeciąć za ich pomocą. Często tego typu narzędzia do cięcia glazury najlepiej się sprawdzą w odniesieniu do małych oraz średnich płytek

Na jakie części jest możliwe cięcie płytek za pomocą ręcznych przecinarek?

Najmniejsza wielkość kawałków, na które można ciąć płytki z użyciem przecinarki ręcznej, to mniej więcej pięć centymetrów. Mniejsze części mogą ulec zniszczeniu w czasie przełamywania.

Dzięki przecinarkom ręcznym do glazury zachowasz czystość

Wybór ręcznej przecinarki do płytek jest korzystny wtedy, gdy chcemy mieć idealny porządek w czasie pracy. Do cięcia nią nie jest potrzebna woda. Nie wytwarza ona również dużych ilości pyłu. Przecinanie glazury jest również bardziej wygodne, gdy przecinarka posiada gumową powierzchnię, która zapobiega niekontrolowanemu przesuwaniu się płytki.

Jak na tym tle wygląda przecinarka elektryczna?

Elektryczna przecinarka poradzi sobie nawet z bardzo dużymi płytkami. Dokładna obróbka jest możliwa dzięki wytrzymałej, diamentowej tarczy tnącej. Ze względu na umieszczenie jej w odniesieniu do ciętej płytki, można wyróżnić dwa typy przecinarek elektrycznych: z ruchomą oraz ze stałą tarczą. W pierwszym przypadku można swobodnie manewrować ostrzem, aby przyciąć specjalnie unieruchomioną część glazury. W drugim przypadku tarcza stanowi stabilny element, a płytka jest przesuwana w zależności od potrzeb.

Ważne informacje

Tarcze w przecinarkach elektrycznych błyskawicznie się nagrzewają. Właśnie dlatego płytki są cięte na mokro. Ostrze jest chłodzone wodą przechowywaną w specjalnym pojemniku. Wykorzystanie wody to też sposób na ograniczenie ilości pyły, który powstaje podczas cięcia. Zdecydowana większość przecinarek elektrycznych umożliwia cięcie również pod kątem 45 stopni. Dzięki temu można uzyskać również krawędzie na styku płytek, które układa się na wypukłym narożniku ściany.

Jaką przecinarkę elektryczną wybrać, aby była jak najbardziej użyteczna?

Częściami, które decydują o użyteczności przecinarki elektrycznej, które należy wziąć pod uwagę wybierając tego typu urządzenie, są: trwała konstrukcja, rodzaj blatu (przykładowo ze stali nierdzewnej), łatwy demontaż i montaż elementów, dodatkowe tryby cięcia, zabezpieczenia, na przykład termiczny wyłącznik bezpieczeństwa. Jednak należy pamiętać o tym, że przecinarki do glazury i płytek ceramicznych ręczne mogą być tak samo skuteczne. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj płytek ma się do przecięcia.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone