Zamknij
REKLAMA

Wybierasz się na studia? Zobacz, czym się kierować przy wyborze uczelni

09:53, 26.04.2018 | Materiały partnera
Skomentuj
Fot. Materiały partnera

Wybór studiów to jeden z ważniejszych momentów naszej ścieżki zawodowej. Wtedy wybieramy drogę, jaką chcemy podążać i w której chcemy się potem doskonalić. Oprócz kierunku, ważny jest także sposób realizacji programu nauczania, osobowość wykładowców oraz szanse na wartościowe praktyki. Wątpliwości jest sporo. Podjęcia decyzji nie ułatwia również bogata oferta edukacyjna na naszym rynku. Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru uczelni?


Doświadczona kadra

Uczelnia uczelni nierówna, podobnie jak doświadczenie wykładowców. Kadra złożona nie tylko z teoretyków, ale najlepiej z aktywnych praktyków, którzy znają się na tym, o czym mówią – to idealna sytuacja. Wpływ na to, czego nauczymy się od osoby, która na co dzień styka się z żywą materią, działa w biznesie i trzyma rękę na pulsie, jest bardzo duży. Wybierajmy zatem takie uczelnie, w których mamy szansę otrzymać wiedzę bezpośrednio od doświadczonych praktyków, którzy od podszewki znają daną branżę.

Szeroki wybór kierunków, na których wykładają doświadczeni profesorowie i doktorzy, można znaleźć na WSAiB wsaib.pl.

 

Nacisk na aspekty praktyczne

We współczesnym świecie podział na specjalizację jest coraz istotniejszy. Przyszli pracodawcy oczekują od nas kompetencji w wąskiej dziedzinie. Jeszcze lepiej, gdy mamy już w niej przynajmniej pierwsze doświadczenia. Dlatego też uczelnie coraz większą uwagę skupiają na doborze aspektów praktycznych, które przygotowują studentów lepiej do wejścia na rynek pracy i płynnym poruszaniu się po nim.

 

Szansa na wartościowe praktyki u pracodawców

Przy wyborze uczelni istotne jest również to, czy daje ona szanse na ciekawe praktyki. W przypadku niektórych kierunków, na przykład lingwistycznych czy związanych z hotelarstwem, ważna jest możliwość wyjazdu za granicę i przetestowania swoich umiejętności w naturalnych okolicznościach. Dobre uczelnie mają podpisane umowy z firmami, które chętnie przyjmują na praktyki studentów i wdrażają je w konkretne zadania.

(Materiały partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone