Zamknij
REKLAMA

Co publikować na You Tube?

21:19, 06.05.2018 | Materiały partnera
Skomentuj
Fot. Materiały partnera

Strona internetowa You Tube powstała w 2005 roku. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych kanałów komunikacyjnych w Internecie. Moda na kanały na YT wzrosła wraz z pojawieniem się programu partnerskiego, który umożliwia zarabianie pieniędzy, dzięki reklamom wyświetlanym przed lub w trakcie trwania filmu.

Tematyka kanałów

Nie istnieje z góry określona tematyka treści zamieszczanych na kanałach YT. Wszystko jest uzależnione od pomysłu, kreatywności i koncepcji autora. Decydując się na założenie konta na portalu trzeba jednak pamiętać, że content powinien być wysokiej jakości, a filmiki umieszczane regularnie. W przeciwnym razie prowadzenie kanału nie ma sensu. Odbiorcy nie odwiedzają i nie subskrybują kont, które posiadają nieciekawe i nieprzemyślane treści. Przygotowanie wartościowego filmu wcale nie jest proste i wymaga sporego nakładu czasu i pracy. Odbiorca musi czuć, że autor tworzy treści z pasją i zaangażowaniem. Obecnie najpopularniejszymi tematami kanałów na You Tube są: sport, gotowanie, makijaż i wizaż, a także gaming i rozrywka.

Youtuber

Z racji tak ogromnej popularności portalu, wiele osób zdecydowało się nagrywać filmy zawodowo, a prowadzenie kanału stało się ich źródłem utrzymania. Przyjęła się nawet nazwa zawodu, którą określa się osobę umieszczającą treści na YT – youtuber. Stworzono również specjalny portal z informacjami o ludziach Internetu – APY NEWS. Na stronie znajdują się wywiady z youtuberami i gamerami, rankingi i wszystkie najświeższe informacje dotyczące nowości w świecie Internetu. Według najnowszego zestawienia, najpopularniejszym kanałem na YT jest SA Wardega, który ma ponad 3,5 mln subskrybcji (3 571 875). Na drugim miejscu znalazł się Blowek (3 515 587 mln), a na trzecim reZigiusz (3 117 564 mln). Cały ranking znajduje się na: https://apynews.pl/ranking-youtuberow.

Kiedy kanał przyniesie zyski?

Program partnerski proponowany przez You Tube pozwala czerpać korzyści finansowe z treści zamieszczanych na portalu. Nie jest to jednak takie proste. Pieniądze zarabia się na reklamach, które pojawiają się podczas wyświetlania filmu. Ważna jest zatem liczba wyświetleń zawartości oraz zaufane grono odbiorców, które będzie wracało do nowych filmów zamieszczanych na kanale. Prowadzenie konta może potrwać kilka lat zanim pojawią się jakiekolwiek profity. Poza tym, trzeba wykazać się cierpliwością, regularnością i motywacją w tworzeniu coraz to lepszego contentu. Tylko treści wysokiej jakości są w stanie zainteresować użytkowników i sprawić, że zechcą zostać subskrybentami konta. Dla przykładu SA Wardega prowadzi swój kanał od 2012 roku, umieszcza na nim pranki, które intrygują i ciekawią ludzi, dlatego z czasem udało mu się zyskać tak szerokie grono odbiorców.

Jeśli tylko masz oryginalny pomysł i pasję tworzenia nowych projektów, spróbuj uruchomić swój kanał na You Tubie. Na portalu każdy może publikować swoje filmy, może to właśnie twój pomysł porwie tłumy i staniesz się nową gwiazdą YT.

(Materiały partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone