Zamknij

Ograniczenia na parkingach lotniskowych

20:38, 04.06.2018 |
Skomentuj
Fot. Materiały partnera

Planując skorzystanie z parkingu przy lotnisku, dobrze jest znać jego ograniczenia. I nie chodzi tu o sprawy tak oczywiste, jak ilość miejsc postojowych, tylko raczej o mniej akcentowane kwestie regulaminowe. Tak naprawdę niewiele jest „zakazów”, natomiast realizacja pewnych usług może sporo kosztować i to właśnie należy potraktować jako „ograniczenie”.

Zmiany rezerwacji. Także te na ostatnią chwilę

Generalnie na parkingu lotniskowym można zmienić rezerwację jeszcze na dzień czy dwa przed odlotem. Są jednak takie parkingi, na których na przykład odwołanie rezerwacji jest bezpłatne, ale już przesunięcie rezerwacji o dzień, będzie kosztowało ładnych kilkadziesiąt złotych. Tutaj firmy prowadzące parkingi mają pełną dowolność i zwykle opłaty, o których mowa, nawet nie są ukrywane, natomiast warto poświęcić im więcej uwagi.

Generalnie zmiana rezerwacji przed odlotem jest niezbyt kłopotliwa na większości parkingów. Inaczej rzecz ma się z przedłużeniem rezerwacji, jeżeli na przykład lot powrotny się opóźni. Oczywiście, że z żadnego parkingu nikt nie odholuje auta, ale nie wszędzie wystarczy po prostu wysłać maila i w normalnej cenie zostawić auto dzień czy dwa dłużej. Na niektórych parkingach trzeba będzie dodatkowo zapłacić nawet po 200 złotych (plus standardowa opłata za postój).

Ograniczenia w transferach

Zdecydowana większość parkingów oferuje usługę transferu lotniskowego. Z tej grupy z kolei zdecydowana większość oferuje tę usługę za darmo, a z tej części nów – większość – o zupełnie dowolnej godzinie. I to jest układ idealny, ale słowo klucz to „większość”. Skoro tak, to znaczy, że na niektórych parkingach transfer jest płatny, a często też trzeba na niego czekać. Na szczęście pobieranie opłat za przewóz i odbiór z lotniska to naprawdę bardzo rzadko spotykany zabieg, ale już to, że transfery odbywają się na przykład tylko co pół godziny, to przy niektórych lotniskach norma. Zgoda – nie jest to coś, co dramatycznie ograniczałoby atrakcyjność parkingu, ale na pewno warto się wcześniej upewnić, jak to wygląda na konkretnym obiekcie, żeby lepiej zaplanować podróż.

Ograniczenia w usługach

Właściciele parkingów bardzo różnie podchodzą do kwestii dodatkowych usług. Większość, tak jak piszą autorzy na https://orangeparking.pl/, oferuje za darmo na przykład pomoc w awaryjnym uruchomieniu silnika. Już jednak kwestia toalety, dostępu do drukarki i parę innych nie są tak oczywiste. Prawda jest jednak taka, że można wybrać tani parking, który będzie bezpieczny, ale na pewno nie luksusowy, albo zapłacić więcej za taki, który zaoferuje więcej wygód. Kryterium wyboru jest więc nie tylko cena, ale także oczekiwania co do usług dodatkowych. Na szczęście nawet tam, gdzie nie ma rozwiniętej infrastruktury dodatkowej, pracownicy parkingów zwykle są w stanie podpowiedzieć, gdzie znajdują się toalety albo gdzie można wydrukować swój bilet.

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone