Zamknij

Manekiny krawieckie w szyciu na miarę

11:42, 11.06.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Jeżeli zależy nam, aby ubranie było idealnie do nas dopasowane, najczęściej korzystamy z usług krawca. Dzięki temu możemy dobrać strój nie tylko o odpowiednim rozmiarze, ale i kolorze czy wzorze. Dowiedz się, jak wygląda praca krawca od podszewki.

Pierwsze kroki do szycia na miarę

Pierwsza wizyta u krawca może być zaskakująca. Jeżeli chcemy uszyć coś na miarę zazwyczaj mamy jakiś obraz tego, jak to powinno wyglądać jednak dopiero podczas wizyty w pracowni, możemy dopracować wszelkie szczegóły. Krawiec rozpoczyna wizytę od rozmowy z nami na temat naszych oczekiwań i uroczystości. Dopytuje o wszelkiego rodzaju dodatki tak, aby mógł stworzyć strój naprawdę doskonały. Kiedy już wspólnie zostanie określone jak powinien wyglądać ubiór, przychodzi moment na pobranie wymiarów. W tym momencie zazwyczaj następuje drugie zaskoczenie ze strony klienta. Przede wszystkim niewiele osób ma świadomość jak wiele potrzeba zebrać wymiarów, aby móc przygotować idealne ubranie. Istotny jest nie tylko ilość centymetrów w talii, biodrach czy klatce piersiowej, ale również odległość od szyi do mostka oraz dodatkowe parametry takie jak długość ręki, czy nogi.

Wiele wizyt

Zazwyczaj nie kończy się na jednej wizycie w pracowni. Wraz z postępem prac krawiec zaprasza nas na kolejne spotkania tym razem już w celu przymiarki. Wynika to głównie z faktu, że wielu pracowników korzysta z manekinów ułatwiających szycie. Nie są one jednak doskonałe i nawet w wersji regulowanej nigdy nie odwzorują w 100% sylwetki klienta. Z tego powodu zazwyczaj spotykamy się jeszcze dwukrotnie, aby krawiec mógł wprowadzić wszelkie poprawki i aby strój wyglądał naprawdę doskonale.

Manekiny krawieckie stałe

Wśród manekinów stałych wyróżniamy dwa podstawowe modele, jakimi jest styropianowy i drewniany. W pierwszym wypadku mamy do czynienia z produktem, który nie jest typowo krawiecki, a bardziej stosowany jest w celach wystawowych, jednak w niczym to nie przeszkadza, aby doskonale spełniał swoją funkcję również w szyciu. Model styropianowy jest odrobinę bardziej zaokrąglony niż drewniany czy nawet regulowany – Zobacz tu. W środowisku krawieckim doceniany jest on przede wszystkim za to, że można go modelować a w razie potrzeby nawet przyciąć. Manekiny drewniane z kolei zyskały popularność ze względu na trwałość oraz to, że łatwo się je ściąga i ponownie nakłada. Projektanci, którzy wykorzystują manekiny krawieckie drewniane również jako wystawowe, cenią sobie, że na tego rodzaju modelu można prasować ubrania bez ryzyka, że zostanie on odkształcony.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone