Zamknij

Wakacje na jachcie – rejsy wakacyjne czy intensywna żegluga?

11:25, 28.06.2018 | Artykuł sponsorowany

Dzięki takiemu zróżnicowaniu propozycji każdy bez trudu znajdzie coś dostosowanego do własnych oczekiwań i możliwości , a tym samym zyska szansę na przeżycie niezapomnianej morskiej przygody.

Rejsy wakacyjne

Rejsy wakacyjne to oferta stworzona przede wszystkim z myślą o osobach, które poszukują tradycyjnych form wypoczynku w nieco innym, odświeżonym wydaniu. Widziane z perspektywy morza, nawet znane wcześniej krajobrazy, zyskują nowe piękno, a przy tym na statku można robić wszystko to, co na plaży oraz znacznie więcej.

Na zwolenników błogiego leniuchowania czeka zatem pokład, parasole, zimne napoje oraz możliwość zażycia kąpieli w morzu. Ponadto jacht w każdej chwili może wpłynąć do którejś z mijanych urokliwych zatoczek, często niedostępnych z lądu, gdzie pasażerowie mogą się choć przez chwilę poczuć jak rozbitkowie na rajskiej plaży. Wieczorami natomiast istnieje możliwość zejścia na ląd, zwiedzania malowniczych portowych miasteczek, obserwowania toczącego się tam życia i zwyczajów oraz degustowania specjałów lokalnej kuchni.

Rejsy rodzinne

Rejsy rodzinne to, najprościej rzecz ujmując, podkategoria rejsów wakacyjnych opracowana specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi. Cały plan wyprawy został zatem tak przygotowany, aby najmłodsi uczestnicy ani przez moment nie zaznali nudy, a przy tym ich rodzice doświadczyli choć odrobiny wytchnienia i prywatności. Rejsy takie odbywają się na spokojnych wodach, blisko brzegu, a codziennie przebywane dystanse nie są zbyt długie. Uczestnicy, a zwłaszcza dzieci, mają okazję włączyć się w życie załogi, a tym samym poczuć się jak bohaterowie ulubionych opowieści.

Rejsy szkoleniowe

Rejsy szkoleniowe to propozycja dla tych, którzy posiedli już podstawy żeglarstwa lub chcą na poważnie rozpocząć przygodę z morzem. Na czas trwania kursu pasażerowie stają się pełnoprawnymi członkami załogi i dostają się pod komendę skipera. Ten uczy ich zasad manewrów morskich i portowych, obsługi radiostacji, nawigacji, a także prawa i etykiety obowiązujących na morzu. Na koniec wyprawy wszyscy chętni mają okazję podejść do państwowych egzaminów, które kończą się przyznaniem dyplomów. Tym samym rejsy szkoleniowe stanowią istotny krok w stronę osiągnięcia samodzielności na morzu oraz zdobycia niezbędnych każdemu żeglarzowi wiedzy i umiejętności.

Intensywna żegluga

Intensywna żegluga to, jak sama nazwa sugeruje, rejsy przeznaczone dla doświadczonych, posiadających już spore umiejętności żeglarzy. Odbywają się one zwykle na trudniejszych trasach, a ich uczestnicy nierzadko na równi z załogą muszą się angażować w prace na jachcie. Rejsy te przeznaczone są dla osób poszukujących prawdziwej morskiej przygody i lubiących aktywny, okraszony odrobiną adrenaliny wypoczynek.

Rejsy – od czego zacząć?

Planując rozpoczęcie przygody z żeglugą, najlepiej zacząć od Adriatyku. Jak bowiem informuje przedstawiciel serwisu Rejsomat.pl, Chorwacja słynie ze stabilnej pogody, zróżnicowanej linii brzegowej oraz korzystnego, bliskiego położenia. Dzięki temu stanowi ona idealne miejsce do oswojenia się z morzem i życiem na jachcie, a także do nauki żeglarskiego rzemiosła. Co więcej, kraj ten posiada wspaniale rozwiniętą infrastrukturę turystyczną i organizuje się w nim szeroką gamę rejsów, w tym właściwe rejsy wakacyjne, rodzinne i szkoleniowe.

(Artykuł sponsorowany)
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone