Zamknij

Skoki spadochronowe w Gdańsku – zobacz miasto z niecodziennej perspektywy!

14:04, 29.06.2018 | Artykuł sponsorowany

Do skoku spadochronowego wcale nie potrzebujemy specjalistycznego szkolenia spadochronowego. Swoje marzenia o locie w przestworzach możemy zrealizować także z wykorzystaniem skoków spadochronowych w tandemie, które pozwalają niemalże każdemu zainteresowanemu na doznanie uczuć zarezerwowanych dotychczas tylko dla profesjonalistów. Teraz taka podniebna rozrywka jest dostępna również w okolicy Gdańska. Na czym dokładnie polegają skoki tandemowe? Kto może brać w nich udział? Ile to kosztuje?

Czym są skoki tandemowe?

Skokami w tandemie nazywamy odmianę skoków spadochronowych, w których biorą udział dwie osoby jednocześnie. Są to pilot tandemu oraz pasażer tandemu, którzy podczas skoku połączeni są uprzężą tandemową. Takie rozwiązanie powoduje, że pasażer nie musi posiadać żadnego doświadczenia w dziedzinie spadochroniarstwa. Nie ma także potrzeby dostarczania zaświadczeń lekarskich o stanie zdrowia oraz uczestniczenia w czasochłonnych szkoleniach oraz treningach. W rezultacie w skoku tandemowym może wziąć udział praktycznie każdy, kto spełnia podstawowe wymagania.

Główne przeciwwskazania do skoków w tandemie to:

  • ciężar powyżej 120 kg ze względu na ograniczenia sprzętowe
  • ostra niewydolność oddechowa i krążeniowa
  • epilepsja
  • niestabilność kręgosłupa
  • wrodzona łamliwość kości

W skokach tandemowych mogą brać udział osoby niepełnoletnie za zgodą rodzica, a także osoby niepełnosprawne.

Skok tandemowy – krok po kroku

Pierwszym krokiem w celu odbycia skoku tandemowego jest dokonanie jego rezerwacji – możemy zrobić to obecnie przez internet, na stronie www organizatora wydarzenia. Wybieramy wtedy dogodny termin i dokonujemy rezerwacji. Możemy także zakupić bon bez wskazywania terminu skoku – sprawdzi się doskonale jako pomysł na oryginalny prezent dla bliskiej osoby.

Wybranego dnia w wyznaczonym czasie udajemy się na lotnisko. Podpisujemy wtedy umowę, bierzemy udział w krótkim szkoleniu informującym nas o zasadach skoku, a także odbieramy niezbędne wyposażenie – gogle i kombinezon, gdy jest nieco chłodniej. Następnie wszyscy uczestnicy skoku, czyli pasażerowie ze swoimi pilotami wchodzą do samolotu wynoszącego ich w przestworza.

Skoki spadochronowe w tandemie odbywają się z wysokości 3000 metrów albo 4000 metrów nad ziemią. Wysokość wyskoku ma wpływ na czas tak zwanego swobodnego spadania – termin ten odnosi się do spadania uczestników bez otwartej czaszy spadochronowej, czyli bez żadnych ograniczeń. Prędkość lotu dochodzi wtedy do 200 kilometrów na godzinę! Uczestnicy skoków spadochronowych z opóźnionym otwarciem spadochronu zgodnie przyznają, że to najbardziej emocjonujący moment całego wydarzenia. W przypadku wyskoku z 3000 metrów swobodne spadanie trwa około 30 sekund, natomiast przy 4000 metrach około 60 sekund.

Gdy tandem znajdzie się na wysokości 1500 metrów nad ziemią, pilot otwiera czaszę spadochronu. Następuje kolejna faza skoku, czyli kilkuminutowe opadanie w kierunku lądowiska. To dobry czas, aby podziwiać okoliczne widoki z niecodziennej perspektywy – Gdańsk i okolice wyglądają wtedy naprawdę spektakularnie.

Lądowanie przy skoku tandemowym jest miękkie, dlatego nie trzeba obawiać się o ryzyko urazów.

Ile kosztują skoki spadochronowe w tandemie?

Ceny skoków spadochronowych w tandemie wcale nie są bardzo wysokie. Za skok spadochronowy z wysokości 3000 metrów zapłacimy około 550 złotych, natomiast za skok z 4000 metrów – około 700 złotych.

Do skoku możemy dokupić również usługę filmowania i fotografowania w cenie około 250 złotych. Otrzymamy wtedy profesjonalne materiały sprzed skoku, z jego przebiegu, a potem lądowania. Za ich zebranie odpowiada wtedy jeszcze jeden skoczek, co jest gwarancją wyjątkowych ujęć. To pamiątka na lata!

Skoki spadochronowe w tandemie na terenie całej Polski w tym także w okolicy Gdańska można już teraz zarezerwować przez internet za pośrednictwem strony: skacz.pl.

 

(Artykuł sponsorowany)
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone