Zamknij

Zalety skrawania CNC

10:56, 13.07.2018 | Artykuł sponsorowany

Jak wiadomo, tradycyjne narzędzia i metody ułatwiające pracę mają swoje zalety, jednakże brakuje im dokładności, a tym samym utrudnione staje się precyzyjne wykonanie niestandardowych kształtów. W takiej sytuacji sprawdzają się innowacje, jak opisywane CNC- czyli maszyna sterowana numerycznie. Początkująca metoda CNC w Stanach Zjednoczonych w latach 50' opierała się na funkcjach matematycznych i tym samym sukcesywnie zaczęła wypierać podstawowe techniki. Wspomniane funkcje matematyczne opisywały parametry danego przedmiotu, którym później zajmowała się frezarka. Taki system przyczynił się do znacznego skrócenia czasu pracy. Początkowo funkcjonowała nazwa NC- numerical control, a postęp technologiczny i połączenie NC z oprogramowaniem komputerowym utworzyło nazwę CNC. W fazie wstępnej z usług CNC korzystało tylko wojsko, dziś jest standardowym narzędziem pracy w systemie produkcyjnym.

Prędkość

Bez wątpliwości można stwierdzić, że używając CNC, można zaoszczędzić bardzo dużo czasu bądź wyprodukować znacznie większą ilość potrzebnych przedmiotów. Dlatego początkowo objęła produkcje wieloseryjną. W dzisiejszych czasach produkcja jest zależna od potrzeb użytkowników. Poleca się kupno tej maszyny w przypadku dużej ilości zamówień. Jednakże wyprodukowanie kilku sztuk można polecić specjalistycznym firmom, których na rynku nie brakuje.

Precyzja

Od momentu pojawienia się CNC procesy toczenia, frezowania, wycinania są wykonywane z taką dokładnością i szybkością, że jakość pracy i produkcji znacznie się poprawiła. Skutkuje to wysoką jakością , której warto zaufać. Poczucie zminimalizowania marginesu błędu zapewnia spokój i komfort, co do dokładnego odwzorowania potrzebnych kształtów. Uzyskanie aktualnego standardu byłoby niemożliwe przy zastosowaniu obróbki ręcznej. Tę dokładność otrzymujemy dzięki współczesnej technologi, której zawdzięczamy frezom, nożom tokarskim, wiertłom, gwintownikom, pilnikom i wielu innym częściom dostępnym w sklepie EBMiA.pl - https://www.ebmia.pl/narzedzia-skrawajace-c-1805_1349.html

Ekonomia

Kolejnym plusem CNC jest oszczędność. Dzięki precyzyjności wykonania obniża się ryzyko powtarzania czynności produkcyjnej oraz można mieć pewność, że przygotowany element nie będzie potrzebował awaryjnego wsparcia przy użyciu innych metod lub kształtów. Oszczędza się czas i surowce, czego nie można osiągnąć prowadząc obróbkę ręczną.

Standard

Kolejną zaletą obrabiania surowców metodą CNC jest wysoki poziom jakości zaprogramowanych do wykonania kształtów. Najczęściej, obrabianymi surowcami są tworzywa sztuczne, stal, mosiądz, żeliwo itp.

Cennych informacji o skrawaniu CNC dostarczył sklep EBMiA.pl oferujący wysokiej jakości frezy pod adresem: https://www.ebmia.pl/narzedzia-skrawajace-frezy-c-1805_1349_4452.html

 

(Artykuł sponsorowany)
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone