Zamknij

Tanie wakacje za granicą z dziećmi? To możliwe!

11:39, 20.07.2018 | Artykuł sponsorowany

1. Magia last minute

Jeżdżąc w ten sposób, naprawdę można zaoszczędzić. Nawet do 70 procent. Oczywiście z dzieckiem nie jest to już takie proste jak we dwójkę, ale nadal realne do zorganizowania. Jeśli nie zależy ci, czy w tym roku będziecie wypoczywać na gorących plażach Turcji, Hiszpanii, czy Grecji, zaplanuj urlop w konkretnym terminie, a potem na ok. tydzień lub półtora przed planowanym wyjazdem zacznij przeszukiwać oferty biur podróży, np. na www.itaka.pl. Możesz natrafić na prawdziwe cenowe perełki.

2. Wiedz, kiedy szukać lotów

Jeśli planujecie rodzinny wyjazd na własną rękę, aby upolować naprawdę tanie bilety, szukajcie ich we właściwym dniu. Ceny tego samego biletu zmieniają się w zależności od dnia tygodnia czy nawet godziny. Jak dokładnie? Zazwyczaj najdroższe są w weekendy, zaczynając od piątkowego wieczoru. A najtańsze we wtorek, środę lub czwartek. Pamiętaj też, że w przypadku biletów lotniczych nie działa zasada last minute. W dzień wylotu albo dzień wcześniej osiągają zawrotne ceny. Chyba że wykupujesz miejsce w czarterze z biura podróży. Taki bilet kupowany na ostatnią chwilę może być w naprawdę promocyjnej cenie.

3. Korzystaj z reguły dwóch lat

Dzieci do drugiego roku życia podróżują na bardzo korzystnych warunkach. Często nawet za darmo, bo nie zajmują przecież oddzielnego fotela, tylko siedzą na kolanach rodziców. W pokojach hotelowych mają też zniżki albo ich pobyt jest darmowy. Dlatego to najlepszy okres na rodzinne wyjazdy za granicę, jeśli nie chcecie wydać fortuny. W biurach podróży również warto szukać wyjazdów organizowanych specjalne dla rodzin z dziećmi. Możesz liczyć wtedy na większy pokój z kuchnią, w której samodzielnie będziecie przygotowywać posiłki, lub wybrać hotel z polskimi animacjami dla dzieci. Dzieci będą mogły za darmo korzystać w nim z licznych atrakcji.

4. Nie rezerwuj hoteli w opcji first minute

Jeśli lubicie aktywnie spędzać rodzinne wakacje i zamiast siedzieć na plaży dużo się przemieszczacie, możecie rezerwować hotele tego samego dnia. Chyba że lubicie mieć wcześniej wszystko dopięte na ostatni guzik. Zazwyczaj od godziny 15.00 sporo hoteli i resortów jest już mocno przecenionych, nawet do 50 procent. A jeśli planujecie zostać w jakimś miejscu na dłużej, warto zapytać o zniżkę na długoterminowy pobyt. Wiele hoteli czy właścicieli mieszkań lub kwater za na przykład miesięczny pobyt obniża pierwotną cenę nawet o 40 procent.

5. Mądrze oszczędzaj

Jeśli poruszacie się na urlopie komunikacją miejską, sprawdź, czy zamiast biletów nie opłaci wam się bardziej kupić specjalnych tygodniowych czy dwutygodniowych turystycznych kart na przejazdy. Często dają one zniżki na wstępy do wielu atrakcji, np. muzeów. Staraj się oszczędzać też na drobnych rzeczach. Może butelka wody nie kosztuje fortuny, ale na przykład cztery kupowane kilka razy dziennie dla całej rodziny przez dwa tygodnie już sporo. Dlatego nie wyrzucaj tych pustych, ale noś ze sobą i napełniaj wodą pitną w różnych miejscach miasta czy wyspy w trakcie zwiedzania. Takie drobne zmiany mogą sprawić, że przez cały urlop uda wam się naprawdę dużo zaoszczędzić.

 

(Artykuł sponsorowany)
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone