Zamknij

Jakie akcesoria są potrzebne do koloryzacji włosów?

09:59, 07.08.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Wizyta u fryzjera to dla każdej kobiety chwila relaksu i zadbania o własny wygląd. Właśnie dlatego tak lubimy ten moment. Jednak zapewne chociaż raz w życiu wyszłyście z salonu fryzjerskiego z trwogą i przerażeniem, co się stało z waszymi włosami i jak ktoś mógł was aż tak oszpecić. Czasem naprawdę trudno jest znaleźć fryzjera, który sprosta naszym oczekiwaniom, tym bardziej w zakresie koloryzacji. Dlatego warto samemu pomalować swoje włosy, ale najpierw sprawdź, co będzie ci do tego potrzebne.

Najpotrzebniejsze akcesoria

W sklepach można znaleźć naprawdę wiele różnych akcesoriów do farbowania włosów. Jednak niektóre nie są potrzebne dla własnego użytku. Zwróć zatem uwagę na to, które przedmioty będą ci absolutnie niezbędne w trakcie zmiany kolorów włosów. Pamiętaj też o tym, by zaopatrywać się tylko w sprawdzonych sklepach, które oferują nie tylko najważniejsze akcesoria, ale również naturalne farby do włosów. Jednym z najlepszych przykładów jest: https://triny.pl/241-akcesoria-do-koloryzacji.

Właściwy strój

Samodzielne farbowanie włosów może być dość trudne i grozi niedokładnym nałożeniem farby. Dlatego zaproś wtedy siostrę, mamę, najlepszą przyjaciółkę lub kogokolwiek, kto ma wolny czas i ochotę poeksperymentować ze swoim wyglądem. Wtedy możecie sobie nawzajem nakładać farbę i uczyć się, jak robić to prawidłowo i dokładnie. Pamiętajcie jednak o tym, by zaopatrzyć się we właściwy strój. Możecie nawet nie zauważyć, kiedy odrobina farby spadnie na bluzkę lub spodnie, więc załóżcie takie ubrania, których wam po prostu nie jest szkoda. Konieczne jest też to, by nakładać farbę w rękawiczkach. Poza tym zaopatrzcie się w dwa stare ręczniki, które założycie na ramiona w trakcie koloryzacji.

Miseczka i pędzelek

Pamiętajcie też o tym, że wszystkie składniki, jakie znajdują się w opakowaniu od farby, trzeba wymieszać ze sobą. Dlatego konieczne jest to, żebyście uszykowały dwie miseczki, do których możecie wlać składniki dwóch farb, które później nałożycie sobie nawzajem. Nie wybierajcie do tego miseczki, które są dla was cenne, bo bardzo prawdopodobne jest to, że nie uda wam się, je w pełni umyć. Najlepszym pomysłem będzie zakup akcesoriów, które będziecie wykorzystywać tylko w tym celu. Dzięki temu na pewno nie pomylą się wam z żadnym przyrządem kuchennym. Ważne jest także to, żebyście się zaopatrzyły w specjalny pędzelek, który ułatwi wam nakładanie farby na włosy. Najlepiej, jeżeli wybierzecie taki z gęstymi włosami. Wtedy jest mniejsze ryzyko tego, że ominiecie jakiś fragment waszych włosów. Poza tym zwrócić uwagę na to, by pędzelek był trwały i nie tracił włosków.

Farba do włosów

Trzeba przyznać, że farba do włosów to najważniejszy element, w jaki musicie się zaopatrzyć podczas domowej koloryzacji. Pamiętajcie jednak o tym, by nie ograniczać się jedynie do najpopularniejszych marek, ponieważ zazwyczaj są one naprawdę szkodliwe i składają się jedynie ze związków chemicznych. Dlatego warto szukać jak najbardziej naturalnej farby.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone