Zamknij

Co warto wiedzieć przed wyborem wagi samochodowej?

15:23, 16.08.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Zakup wagi samochodowej na pewno będzie nie lada wyzwaniem, zwłaszcza iż na rynku jest wiele jej rodzajów. Na początku warto zadać sobie pytanie, do jakich celów będzie użytkowana, to znaczy co tak naprawdę będzie ważone za jej pomocą oraz jaki zakres maksymalny wagi będzie odpowiedni. Tutaj pomoc fachowca może być nieoceniona.

Co warto sprawdzić wybierając wagę samochodową?

Przy zakupie tego typu wagi znaczenie będzie miał tak naprawdę każdy szczegół dlatego wcześniej warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań:
   - do jakich pojazdów ma być przeznaczona waga. Tutaj trzeba pomyśleć przyszłościowo, bo inna waga będzie potrzebna do ważenia pojazdów o niewielkich gabarytach a inna do dużych pojazdów z naczepą, gdzie jedyny rzeczywisty pomiar przyniosą specjalne wagi z kilkunastometrowym pomostem
   - jaki zakres maksymalny powinna mieć waga. To jest akurat bardzo ważną kwestią, bo poszukując wagi do ważenia małych samochodów waga o nośności 15 ton wystarczy w zupełności i nie ma sensu inwestować w większą. Jeśli jednak pojawi się opcja ważenia dużych aut nośność 20 ton będzie niezbędna, w innym przypadku nie uda się uzyskać realnych pomiarów. Dobrym rozwiązaniem będzie wcześniejsze sprawdzenie działki legalizacyjnej wag
   - jaką konstrukcję powinna mieć idealna waga to znaczy stalową czy betonową. Wbrew pozorom jest to bardzo ważną kwestią, choć często pomijana przez kupujących. Pomost wagowy jest jedną z najważniejszych spraw, które trzeba wziąć pod uwagę. Jeśli cała konstrukcja będzie wyginała się pod ciężarem ważonego pojazdy pomiary mogą nie być dokładne, szybciej także zużyciu będą ulegały tensometry a co za tym idzie koszty eksploatacyjne wagi znacznie wzrosną. Przy wyborze warto najpierw sprawdzić co do zaoferowania ma tamtrongroup.com/pl, a dopiero później można podejmować ostateczne decyzje. Do ważenia dużych pojazdów polecane są wagi o budowie stalowo-betonowej, których konstrukcja jest i trwała i stabilna
   - czy lepsza będzie waga zagłębiana, czy może wyniesiona. Tutaj wszystko zależy od wielkości placu na którym stanie waga. Wagi zagłębiane mają ten plus, iż nie trzeba robić dodatkowych najazdów. Zaletą wag najazdowych jest z kolei fakt, iż łatwiej można w nich dotrzeć do elementów elektronicznych jak i znacznie łatwiej jest wyczyścić zabrudzenia gromadzone pod samą wagą.
   - jaki rodzaj elektroniki posiada wybrana waga. Rodzaj podzespołów oraz sama budowa wagi to kolejny szczegół, o którym nie wolno zapominać. To czy przetworniki są niklowane czy wykonane ze stali nierdzewnej na pierwszy rzut oka nie wydaje się być znaczącym czynnikiem, jednak w trakcie użytkowania na pewno tak. Rodzaj elektroniki powinien być dobrany z uwzględnieniem warunków, w jakich waga będzie użytkowana.

Serwis gwarancyjny wagi

Tak, na ten szczegół trzeba zwrócić także szczególną uwagę, bo waga musi działać bez zarzutów. Warto też sprawdzić, czy waga może być serwisowana przez miejscowe firmy, czy też istnieje konieczność przyjazdu serwisantów.

 

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone