Zamknij

Ciepłe i komfortowe poddasze

09:44, 27.08.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Budujesz dom i chcesz porządnie ocieplić poddasze? A może chcesz zmienić ocieplenie na nowsze i zdecydowanie lepsze? To świetnie! W tym artykule przedstawimy Ci jeden z materiałów, który może posłużyć Ci do tego celu wyśmienicie. Jest to pianka poliuretanowa, niezastąpiona do ociepleń domów, ale tez innych budynków użyteczności publicznej.

Pianka poliuretanowa – co to takiego?

Pianka poliuretanowa PUR to składowa poliolu i izocynianianu. Dzięki ciśnieniu i reakcji chemicznej wytworzonych pod wpływem reaktora natryskowego powstaje piana. Jest to bardzo lekka pianka do ocieplania, którą można kupić w dwóch wariantach. Pierwsza z nich otwarto komórkowa – ultralekka, przepuszcza parę i struktura upodobniona jest do gąbki. Z tego względu, że może trochę nasiąkać, zaleca się wykonanie paraizolacji od wnętrza poddasza. Można nią z powodzeniem zastąpić wełnę mineralną, drzewną czy celulozą ze względu na podobne właściwości. Natomiast pianka poliuretanowa zamknięto komórkowa składa się z maleńkich, mikroskopijnych pęcherzyków. Charakteryzuje się dużym stopniem twardości i sztywności po wyschnięciu i bardzo dobrze izoluje, jest odporna na wilgoć, ale nie jest paroprzepuszczalna. Możesz zastąpić nią tradycyjny styropian lub płytę poliuretanową.

Ocieplenie metodą natryskową? Same korzyści

Za pomocą pianki poliuretanowej wykonasz piankowanie metodą natryskową. Jest to nowoczesna metoda wybierana przez coraz większa ilość osób. Sprawdza się, jest bezpieczna, zdrowa i daje bardzo dobry komfort termiczny, dlatego wzrasta zainteresowanie tym własne surowcem dociepleniowym. Co więcej, to jeden z najszybszych sposobów na wykonanie izolacji domu.

Pomoc fachowca niezbędna

Jeśli chcesz, aby termoizolacja poddasza była wykonana rzetelnie, bez żadnych niedociągnięć, koniecznie zamów wykwalifikowanego fachowca. Wystarczy przejrzeć kilka dobrych stron internetowych firm oferujących takie usługi, np.tę https://cels.pl/ocieplanie-piana/ aby móc podjąć odpowiednią decyzję. Jeśli zlecisz wykonanie pracy komuś z dużym doświadczeniem w natryskiwaniu pianki PUR, wtedy efekty będą zdecydowanie lepsze. Nie tylko wizualnie, ale też pod względem jakości izolacji termicznej. Nie każdy wie, jak bardzo liczą się ustawienia parametrów technicznych maszyny w związku do aktualnych warunków atmosferycznych. Jeśli pojawią się tu jakieś błędy, ocieplanie może być wykonane nieprawidłowo.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone