Zamknij

Odpowiednie materace i łóżka? To możliwe

14:47, 24.08.2018 | Artykuł sponsorowany

Materac - jak wybrać odpowiedni do swojego łóżka?

Producenci materaców stale ulepszają swoją ofertę. Pragną, by ich materace odpowiadały potrzebom każdego klienta. Niestety coraz więcej osób cierpi z powodu chorób kręgosłupa, które bardzo często uniemożliwiają odpowiedni sen. Materace dostępne w sieciówkach wraz z łóżkiem w komplecie nie są wstanie zapewnić odpowiedniego podparcia kręgosłupa. Jak więc wybrać odpowiedni materac, który posłuży nam przez wiele lat?

Wybór łóżka i materaca to decyzja, z której skutkami najczęściej musimy żyć przez kilka najbliższych lat, właśnie dlatego warto przed jej podjęciem dobrze się zastanowić. Materace charakteryzują się kilkoma cechami, które możemy z powodzeniem dopasować do swoich potrzeb.

  • Materiał z którego został wykonany - dziś na rynku można znaleźć coraz to nowsze rozwiązania. Producenci wciąż szukają materaca idealnego. Niestety, siedzący tryb życia, wady kręgosłupa i problemy ze snem wydłużają listę potrzeb, którą muszą spełnić. Najpopularniejszymi dziś materacami są tzw. materace kieszeniowe, w których każda ze sprężyn zajmuje osobne niezależne miejsce i tradycyjne piankowe, których konstrukcja nie jest skomplikowana. Co jeszcze oferują nam producenci? Poza tradycyjnymi rozwiązaniami, takimi jak materac bonnelowy, warto rozważyć zakup nowoczesnych form. Alternatywą są materace lateksowe, które dzięki swojej strukturze i umożliwieniu płynnego przepływu powietrza zalecane są w szczególności alergikom.
  • Drugą bardzo ważną kwestią jest fakt, w jaki sposób będzie użytkowany materac - niektóre z materaców są znacznie wygodniejsze w użytkowaniu, jeżeli śpi na nich jedna osoba. Z drugiej strony wiele osób zdaje sobie sprawę, że korzystanie z dwóch różnych materaców w obrębie jednego łóżka potrafi przysporzyć więcej problemów niż komfortu odpoczynku. Nowoczesne technologie stosowane w produkcji materaców umożliwiają położenie na łóżku jednego materaca, którego właściwości będą zapewniały odpowiedni sen obu ze stron.
  • Twardość materaca - przy wyborze odpowiedniej twardości powinniśmy głównie kierować się naszą wagą (im większa waga użytkownika, tym twardszy materac), jednak każdy z nas posiada różne osobiste preferencje. Warto jednak skorzystać z pomocy specjalisty. W sklepie Materace dla Ciebie ekspert pomoże nam wybrać materac, który spełni nasze wymagania, ale i zaspokoi nasze fizyczne potrzeby.
  • Antyalergiczność - jeżeli jesteśmy alergikami, należy szukać tylko tych materaców, które są przeznaczone dla alergików. Umożliwiają one swobodny przepływ powietrza.

Łóżko do pary z materacem

Wybór materaca nie jest prosty, jednak możliwy - w szczególności z pomocą ekspertów. Podobnie jest z wyborem łóżka. Z pozoru może być to proste - wydaje się nam, że łóżko musi po prostu nam się podobać. To tylko pozór. Poza faktem, że łóżko musi być ładne i pasować do naszego wnętrza, to musi spełniać kilka innych wytycznych.

Pierwszą i najważniejszą jest długość łóżka. Spędzamy w nim 1/3 naszego życia, dlatego możliwość odpowiedniego ułożenia się jest bardzo istotna. Jest to duży problem dla osób bardzo wysokich, których ramy łóżka muszą być możliwie dłuższe od standardowych. Dodatkiem, który staje się coraz bardziej popularny, jest zagłówek. Pozwala on się wygodnie oprzeć i np. poczytać książkę. Dodatkowo jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż opieranie poduszki o ścianę.

Łóżka możemy wybrać nie tylko ze względu na ich wygląd, ale również ze względu na rodzaj materiałów, z których są zrobione. W ofercie można znaleźć wersje wykonane z drewna, jak i nowoczesny odpowiednik - laminaty. Oba rozwiązania cieszą się ogromnym powodzeniem.

(Artykuł sponsorowany)
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone