Zamknij

Dywany najlepsze dla dzieci

14:44, 30.08.2018 | Artykuł sponsorowany

Dywany z bezpiecznych materiałów

Dzieci są szczególnie podatne na różnego rodzaju uczulenia. Z tego powodu niektórzy rodzice rezygnują z dywanów w sypialniach swoich pociech, są bowiem przekonani, że gładka podłoga nie będzie siedliskiem szkodliwych drobnoustrojów. A jednak na parkiecie także gromadzi się kurz, który dodatkowo przy każdym ruchu wzbija się w powietrze.

Tymczasem dywany dla dzieci są lepszym rozwiązaniem. Z jednej strony tworzą naturalną barierę przed unoszeniem się obłoków kurzu, a z drugiej mogą wykazywać wysokie właściwości antyalergiczne. Dobrym przykładem są tu modele wykonane ze sztucznych włókien. W przeciwieństwie do naturalnej wełny takie materiały nie kumulują wilgoci i nie sprzyjają rozwojowi roztoczy. Zatem pierwszym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę, wybierając dywany dla dzieci, jest właśnie materiał dobrej jakości.

- Rodzicom urządzającym pokoje swoich pociech polecamy dywany dla dzieci produkowane z wykorzystaniem technologii heat-set, dzięki której nie elektryzują się i nie przyciągają drobinek kurzu - informuje przedstawiciel sklepu z dywanami Dywante.pl. - Wysokie właściwości antyelektrostatyczne przekładają się na bezpieczeństwo maluchów – dodaje.

W pokojach dziecięcych jest to szczególnie istotne, ponieważ dzieci często bawią się na podłodze. Czyste dywany to zatem podstawa ochrony ich zdrowia nie tylko na etapie raczkowania, ale też w późniejszych latach. Warto też podkreślić, że współczesne dywany dla dzieci to produkty, które łatwo utrzymać w czystości. Dobrze znoszą nawet wielokrotne pranie.

Dywany dla dzieci sprzyjające kreatywności

W większości dziecięcych sypialni spotyka się wielokolorowe dywany, przedstawiające ulubionych bohaterów kreskówek, wielobarwne ulice czy domki dla lalek. Choć pod względem graficznym produkty dla dzieci mogą się od siebie bardzo różnić, to jednak łączy je mnogość barw i nawiązywanie do przyjemnych skojarzeń z dziecięcym światem. Takie elementy wyposażenia pokoju dziecięcego oddziałują na wyobraźnię jego mieszkańców.

Kolorowe dywany skłaniają do różnych zabaw z ich udziałem, sprzyjając przez lata rozwojowi kreatywności najmłodszych członków rodziny. Starsze dzieci warto zaangażować w aranżowanie ich sypialni, w tym także w wybór dywanu. Młodszym na pewno przypadną do gustu najbardziej kolorowe modele. Niemowlęta instynktownie intresują się bowiem żywimi, rzucającycmi się w oczy barwami. Dobrze mieć to na uwadze, wybierając dywany dziecięce.

Dywan na lata

Dywan do pokoju dziecięcego powinien być wysokiej jakości, zwłaszcza jeżeli rodzicom zależy, by posłużył wiele lat. Należy wziąć pod uwagę, że dywany uzywane przez dzieci należą do najbardziej eksploatowanych w całym domu. Już od najmłodszych lat stanowią miejsce zabaw, często też ulegają zabrudzeniu, więc powinny być odporne na proces czyszczenia.

W dobry dywan opłaca się zatem zainwestować. W renomowanych sklepach bez trudu znajdzie się modele antyalergiczne i jednocześnie przypominające wyroby wełniane. Wysokie runo nie musi być wówczas problemem, ponieważ takie dywany są odporne na odkształcenia oraz częste użytkowanie przez dzieci. Wybierając taki produkt, warto zwrócić też uwagę na uniwersalny motyw, który przypadnie do gustu także starszemu dziecku.

(Artykuł sponsorowany)
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone