Zamknij

1. Ogrody wertykalne – czym są i dlaczego warto na nie postawić?

15:24, 17.10.2018 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

XXI wiek to okres, w którym roślinność przestała mieć takie znaczenie w aranżacji wnętrz, jak w poprzednim stuleciu, gdy zwykle było jej bardzo dużo. Jednak nawet w okresie minimalizmu, kiedy to wszechobecna biel, mała liczba dekoracji oraz prostota rozwiązań cieszą się największą popularnością, wiele osób wciąż nie rezygnuje z roślin. Szczególnie wtedy, gdy stworzone z nich kompozycje mogą we wspaniały sposób zdobić mieszkania i biura. Jedne z takich nowoczesnych rozwiązań to ogrody wertykalne, które są godne uwagi – zarówno u osób ceniących sobie nowoczesny wystrój pomieszczeń, jak i klasykę.

Czym są ogrody wertykalne?

Ogrody wertykalne to niezwykle efektowne elementy aranżacji wnętrz, ponieważ są to pionowe powierzchnie pokryte bujną, efektowną roślinnością. Inne nazwy dla ogrodów wertykalnych to zielone ściany oraz ściany życia, co z jednej strony wiąże się z tym, że we wnętrzach pojawiają się żywe rośliny, a z drugiej – że mają niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Są to rozwiązania dla osób, które chcą ożywić przestrzeń w swoim biurze lub domu, uwielbiają zieleń albo zawsze marzyły o własnym ogrodzie, jednak nie mogą spełnić tego marzenia i zmuszone są poszukać alternatyw.

Ogrody wertykalne stały się niezwykle popularnymi rozwiązaniami, które wykorzystywane są nie tylko w mieszkaniach, ale również na powierzchniach biurowych. Dzisiaj, kiedy to większość biur zaaranżowana jest w oparciu o styl minimalistyczny, a wszędobylska biel okazuje się zbyt jednorodna i mało efektowna, takie urozmaicenie zielenią skutkuje naprawdę znakomitym efektem i pozwala uzyskać wiele korzyści. Jakich?

Dlaczego warto postawić na ogrody wertykalne? O to 7 powodów!

Po pierwsze – znacznie ożywiają i uatrakcyjniają wnętrza

To właśnie dzięki nim uzyskasz efektowny i przyjazny wszystkim użytkownikom wystrój wnętrza – niezależnie od tego, czy będzie to pomieszczenia domowe, czy też biurowe i bez względu na styl aranżacji. Rośliny pasują praktycznie wszędzie, a ogrody wertykalne to pomysł, który pozwoli Ci stworzyć znakomite miejsce do życia prywatnego lub pracy.

Po drugie – relaksują i zapewniają świeże powietrze

Ogrody wertykalne tworzone są z żywych roślin, a jak wiadomo – rośliny wpływają pozytywnie na jakość powietrza, pozwalając wszystkim osobom przebywającym w danym pomieszczeniu cieszyć się świeżym powietrzem. Co więcej – zieleń uspokaja i poprawia nastrój, co szczególnie w biurze może mieć bardzo duży wpływ na efektywność pracowników.

Po trzecie – mogą prezentować przeróżne kompozycje

Wielką zaletą ogrodów wertykalnych jest to, że dają niemal nieograniczone możliwości w zakresie zdobienia pomieszczeń. Mogą pełnić rolę żywych ścian, w całości wypełniając daną pionową powierzchnię albo tylko w niewielkiej części. Z roślin można tworzyć wzory, napisy i wiele rozmaitych dekoracji dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

Po czwarte – pozwalają poprawić wizerunek przedsiębiorstwa

Firmy dbające o ekologię są dobrze postrzegane przez klientów i partnerów biznesowych, a dużo zieleni sprawi, że również Twoje przedsiębiorstwo będzie mogło być eko. Taka poprawa wizerunku z pewnością pozwoli Ci działać efektywniej i osiągać cele biznesowe.

Po piąte – nie wymagają pielęgnacji

Ogrody wertykalne wykonywane przez specjalistów nie wymagają pielęgnacji – podlewania czy przycinania, dzięki czemu są piękne przez lata i nie musisz tracić czasu, by o nie zadbać.

Po szóste – tłumią dźwięki

Co ma szczególne znaczenie w biurach typu open space, gdzie pracuje wiele osób i nadmierny hałas może dekoncentrować pracowników.

Po siódme – mają uniwersalne zastosowanie

Można założyć je w domu, mieszkaniu czy biurze i wszędzie prezentują się wyśmienicie. Ich popularność mówi sama za siebie!

Gdzie zaopatrzyć się w ogród wertykalny?

W specjalistycznych firmach, które świadczą tego typu usługi i zapewniają zarówno projektowanie, jak również realizację ogrodów wertykalnych. Samodzielne zakładanie tego rodzaju rozwiązania może być bardzo trudne i czasochłonne, dlatego warto skorzystać z pomocy zewnętrznej firmy.

 

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone