Zamknij

Kupujemy sprzęt fotograficzny – gdzie szukać okazji?

12:10, 26.10.2018 | Artykuł sponsorowany

Bez względu na to, czy fotografia ma charakter profesjonalny, czy amatorski, jest kojarzona z dosyć dużymi wydatkami na sprzęt. Różnego rodzaju aparaty, obiektywy, statywy – wszystko to ma swoją cenę, co może być bardzo odczuwalne dla kieszeni, tym bardziej że jeden obiektyw często nie wystarczy, a dla uzyskania oczekiwanego efektu potrzeba więcej niż jednego aparatu. Gdzie zatem szukać okazji do zakupu sprzętu fotograficznego, żeby nie zrujnować swojego budżetu domowego?

Okazje w sklepach

Podczas poszukiwań tańszego sprzętu fotograficznego jednym z pierwszych wyborów jest autoryzowany salon i oferowane w nim okazje. Częste promocje w sklepach elektronicznych kuszą niższymi cenami, jednak nie zawsze idzie to w parze z jakością. Z kolei sklepy specjalizujące się w fotografii rzadziej organizują atrakcyjne promocje, jednak sprzęt w nich oferowany jest często bardziej zaawansowany niż w popularnych sieciówkach. Dodatkowo sklepy oraz komisy, które oferują sprzęt fotograficzny, często ograniczają się tylko do kilku marek i nie mają pełnej oferty aparatów, jaka dostępna jest na rynku.

Internet nie tylko źródłem informacji

Wiele osób zajmujących się fotografią w poszukiwaniu informacji dotyczących tego, jak uzyskać dany efekt lub w celu znalezienia opinii o danym aparacie sięga po pomoc do internetu. Często też jest to dobre źródło zakupu tańszego sprzętu fotograficznego, na przykład poprzez aukcje i giełdy fotograficzne. Kupując jednak sprzęt od osoby fizycznej, nie zawsze mamy pewność co do stanu faktycznego przedmiotu, a także często nie ma możliwości jego zwrotu czy reklamacji w razie, gdyby okazał się uszkodzony.

Komis najlepszym wyborem

Jednym z najlepszych wyborów jest komis. Obiektywy, statywy, komis fotograficzny – E-oko.pl, to jedno z miejsc, w których można dostać to wszystko w atrakcyjnej cenie. Dodatkowo komis ma tę wyższość nad zakupem od osób indywidualnych, że przed wystawieniem na sprzedaż sprzęt jest sprawdzany i ewentualnie naprawiany. Często istnieje także możliwość reklamacji, jeżeli okaże się, że zakupiony przedmiot ma jednak jakieś mankamenty.

Poszukując sprzętu do fotografii, trzeba przygotować się na dosyć spore wydatki. Warto jednak pieniądze wydać rozsądnie, inwestując w dobry sprzęt w jak najlepszej cenie.

 

Zobacz też: Tanie fotografowanie – jak wybrać dobry sklep fotograficzny?

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone