Zamknij

Jak wygląda proces montażu kontraktowego elektroniki na płytkach SMD

00:00, 02.11.2018 | Artykuł sponsorowany

Obecnie rozwój szeroko rozumianej branży elektronicznej przebiega bardzo szybko, dlatego wiele firm chcących nadążyć za tą dynamiką musi podejść innowacyjnie do projektowania małych, ale bardzo funkcjonalnych urządzeń. Co ważniejsze, ich rozmiar niemalże z roku na rok się zmniejsza, ponieważ wymaga tego postęp technologiczny w elektronice.

Na czym polega montaż SMD?

Miniaturowe komponenty SMD wymagają odpowiedniego montażu. Na początku warto podkreślić, że produktami SMD nazywamy przede wszystkim tranzystory, oporniki, układy scalone, kondensatory oraz wszystko to, co jest przeznaczone do Surface Mount Technology (montażu powierzchniowego SMT). Elementy SMD mają niewielkie rozmiary, płaską obudowę, przez co są też wrażliwe na wyładowania elektrostatyczne i przepięcia, dlatego pracując z nimi, należy działać w środowisku ochrony ESD (Electro-Static Discarge).

Warto wiedzieć, że ESD nie tylko działa zabezpieczająco przed zniszczeniem, jeśli chodzi o półprzewodniki, ale dodatkowo pozwala na znaczące zmniejszenie kosztów ogólnej produkcji kontraktowej. Co więcej, pozwala uzyskać wysoką jakość produktów – mówi specjalista firmy zamel.pl.

Jaką firmę zajmującą się usługą montażu SMD warto wybrać?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę nie tylko na stosowane przez nią technologie, ale również na czas realizacji, poziom obsługi i wsparcie opiekuna. Nowoczesne firmy są w stanie dostarczyć komponenty do nawet bardzo innowacyjnych projektów, niektóre z nich nawet oferują montaż komponentów dostarczonych przez klienta. Najlepsze firmy dają też wsparcie techniczne oraz doradztwo w zakresie wyboru najlepszego rozwiązania.

Wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką zachęcamy do znalezienia odpowiedzi na pytania: Dlaczego warto skorzystać z usług firm EMS? W jakiej kondycji jest ten rynek w Polsce?.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%