Zamknij

Jak zarobić na stali szybkotnącej?

15:48, 14.11.2018 | materiały partnera

W dzisiejszych czasach sprzedając złom metali szlachetnych, można nieźle zarobić. Atrakcyjna oferta skupów dotyczy także stali szybkotnącej, więc warto zrobić porządki w garażu, bo może okazać się, że leżą tam czyste pieniądze.

Stal szybkotnąca – co to jest?

Zazwyczaj każdy, kto decyduje się sprzedać złom, nie zwraca tak naprawdę uwagi, co faktycznie oddaje, lecz jaka cena obowiązuje. Złom stalowy nie jest drogi, więc na nim nie uda się zrobić fortuny, jednak mając już metale szlachetne czy właśnie stal szybkotnącą biznes zacznie się kręcić. Pod pojęciem stali szybkotnącej kryje się tak naprawdę zwykłą stal, która posiada oznaczenie HSS. Ma ona szerokie zastosowanie przy produkcji profesjonalnych narzędzi stosowanych w obróbce skrawaniem, gdzie cały proces obróbki odbywa się przy dużych prędkościach. Oczywiście jest to jedna z wielu odmian stali, więc warto wcześniej dokładnie sprawdzić, czy faktycznie takową się posiada.

Cechy charakteryzujące stal szybkotnącą

Do głównych cech trzeba zaliczyć bardzo dużą twardość takiej stali oraz jej trwałość, dlatego idealnie nadje się właśnie na narzędzia. To właśnie te zalety powodują, że stal szybkotnąca jest surowcem bardzo chętnie skupowanym przez firmy zajmujące się recyklingiem, a oferowane ceny zachęcają do takiego biznesu. Narzędzia do obróbki skrawaniem bardzo często prócz stali szybkotnącej zawierają też domieszki węglika spiekanego, wolframu czy też wanadu co wpływa również na wysoką cenę skupu. Zużytych narzędzi nie należy więc wyrzucać, lecz składować i sprzedać w dużej ilości.

Skup godny zaufania

Mimo, iż na rynku działa wiele firm zajmujących się skupem zarówno stali, jak i metali szlachetnych warto najpierw sprawdzić, która faktycznie jest rzetelna. Zaniżanie wagi czy cen niestety nie należy do rzadkości. Chcąc sprzedać surowce i dostać uczciwe stawki warto zainteresować się ofertą https://zlomskup.eu/metale-szlachetne-i-rzadkie, skupu, który świadczy usługi na wysokim poziomie. To czy punkt skupu posiada specjalistyczną wiedzę oraz sprzęt służący do analizy surowców też jest ważne, bo klient nie jest tak naprawdę w stanie oszacować, ile wolframu jest w stopie a ile molibdenu. Niestety podrzędne skupy szacują takie wartości „na oko”, dlatego trzeba je omijać z daleka. Działające od lat skupy, które mają już rzesze zadowolonych klientów, oferują także transport, więc klient nie musi martwic się o wywóz złomu. Tutaj warto jednak wcześniej dopytać czy taka usługa nie jest dodatkowo płatna i czy analiza odbywa się w domu klienta, czy też na placu firmy.

Różne odmiany stali szybkotnącej

Stal szybkotnąca służy przede wszystkim do produkcji różnego rodzaju wierteł, frezów czy tokarskich noży. Warto jednak pamiętać, iż wyróżnia się kilka rodzajów takiej stali, więc przed sprzedażą warto ją sklasyfikować, by poznać jej faktyczną wartość. Oczywiście punkty skupu złomu przyjmują każdy rodzaj stali szybkotnących, jednak ceny mogą być różne, choć należy wspomnieć, iż ceny ogólnie utrzymują się na wysokim poziomie.
 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone