Zamknij

Sprytne patenty na oszczędzanie

14:40, 28.12.2018 | Artykuł sponsorowany

Wydaje Ci się, że oszczędzanie w Twoim przypadku to totalna abstrakcja? Uważasz, że nie masz szans na regularne oszczędzanie, bo ledwo wystarcza Ci pieniędzy na bieżące potrzeby? Uwierz, że są sposoby, by nawet przy niewielkich dochodach móc odłożyć trochę gotówki, i to bez wielkiego poświęcania się. Spróbuj wprowadzić w życie jeden z naszych sprytnych patentów – szybko zobaczysz miłe dla portfela efekty!

Słoik na pieniądze

Nie pomyliliśmy się – chodzi nam o zwykły szklany słoik, do którego będziesz regularnie wrzucać drobne pieniądze i patrzeć, jak się wypełnia. Dzieci zachęć do wrzucania do słoika dziesięcio- czy dwudziestogroszówek – mogą w ten sposób zbierać pieniądze na słodycze czy wymarzone zabawki. Ty spróbuj wrzucać do oddzielnego słoika pięciozłotówki (lub w wersji lżejszej – złotówki). Za każdym razem, gdy w Twoim portfelu znajdzie się taka moneta, otrzymasz resztę w sklepie, wyda Ci ją biletomat itp. – odłóż ją do słoika. W zupełnie nieodczuwalny sposób uzbierasz całkiem pokaźną sumkę. Możesz nam wierzyć lub nie, ale znamy osoby, które dzięki rocznemu odkładaniu pięciozłotówek mogły sobie pozwolić na letni wypoczynek nad morzem. Brzmi niewiarygodnie? Spróbuj, a przekonasz się na własnej skórze!

Oszczędzaj na promocjach

Nie chodzi o to, by jeździć od marketu do marketu i sprawdzać, w którym kilogram schabu jest o dwa złote tańszy. Jeśli robisz zakupy i korzystasz z promocji, koniecznie weź paragon i sprawdź, jaką kwotę dzięki temu udało się zaoszczędzić. Np. jeśli na paragonie widnieje 2,49 zł rabatu za zakup sześciopaku wody mineralnej, wrzuć tę kwotę do skarbonki (a lepiej do słoika – jest przezroczysty, więc wyraźnie widzisz, jak rosną Twoje oszczędności, a to niezwykle motywujące). Jeśli uzbiera Ci się spora kwota, wpłać ją na konto oszczędnościowe – będzie mniej kusić Cię, aby ją wydać.

Szukaj stron internetowych i aplikacji pomagających oszczędzać

Skoro mamy XXI wiek, internet, smartfony i tablety, to trzeba robić z nich użytek. Czy wiesz, że istnieją specjalne strony internetowe i aplikacje mobilne, które pomagają oszczędzać pieniądze? Jako przykład można podać to stronę Blix.pl – w jednym miejscu zebrano tam kilkadziesiąt gazetek reklamowych sklepów z różnych sieci, takich jak Kaufland,Netto czy Pepco. Dla miłośników rozwiązań mobilnych przygotowano aplikację w wersji na urządzenia z systemem iOS oraz Android (do pobrania na stronie https://blix.app.link/8hvO7kmTPR). Dzięki takim rozwiązaniom nie ominie Cię już żadna promocja!

 

 

(Artykuł sponsorowany)
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone