Zamknij

Gdzie wypożyczyć samochód w Gdańsku?

14:45, 22.01.2019 | Artykuł sponsorowany

W Gdańsku z wypożyczeniem samochodu nie ma większych problemów, ponieważ w mieście działa wiele profesjonalnych wypożyczalni. Jest to wygodne rozwiązanie, z którego często korzystają osoby przylatujące na gdańskie lotnisko. Auto można też wypożyczyć na wesele, do przeprowadzki, czy w celu odebrania z dworca bądź lotniska ważnego kontrahenta.

Jak wypożyczyć samochód?

W celu rezerwacji samochodu wystarczy wejść na stronę internetową wypożyczalni, np. https://carfree.pl/wypozyczalnia-samochodow-gdansk/pl i wypełnić formularz. Podaje się w nim takie informacje jak miejsce odbioru oraz zwrotu auta, a także datę i godzinę odbioru i zwrotu. Ponadto wymagane jest podanie danych, które są niezbędne do podpisania umowy, czyli danych osobowych i kontaktowych. Należy przy tym pamiętać, że samochód może wypożyczyć wyłącznie osoba, która ma skończone 21 lat i prawo jazdy od przynajmniej roku.

Na jak długo można wypożyczyć samochód?

Czas wypożyczenia samochodu zależy od potrzeb klienta. Wypożyczalnie oferują zwykle wynajem krótkoterminowy, średnioterminowy oraz długoterminowy. Wynajem krótkoterminowy trwa nie dłużej niż miesiąc i świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy auto potrzebne jest, np. do poruszania się po mieście w celu załatwienia spraw prywatnych lub zawodowych. Z oferty tej korzystają również osoby, które planują przeprowadzkę – wynajęcie towarowego busa jest tanie i szybkie, a dzięki niemu można bez problemu przewieźć przedmioty o większych gabarytach. Zobacz również nasz kolejny artykuł "Wynajmuj samochód w Gdańsku na korzystnych warunkach".

Z wynajmu średnio- i długoterminowego najczęściej korzystają firmy, którym nie opłaca się inwestować w samochody czy leasing. Pojazdy są wówczas wynajmowane na dłuższy czas, a klient nie musi się martwić o ubezpieczenie czy przeglądy techniczne, ponieważ tymi kwestiami zajmuje się wypożyczalnia.

Wypożyczenie samochodu – jak wygląda odbiór auta?

Zarezerwowane auto można odebrać bezpośrednio w wypożyczalni lub w dowolnym, wskazanym przez klienta miejscu. Wówczas samochód podstawiany jest przez kierowcę, który ma przy sobie umowę i protokół odbioru pojazdu. Dokumenty należy podpisać i można już poruszać się wypożyczonym samochodem.


 

(Artykuł sponsorowany)
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone