Zamknij

Euro w gotówce z kantoru internetowego?

14:51, 28.01.2019 | Artykuł sponsorowany

Kantory internetowe są najtańszą opcją zakupu waluty. Jednak często chcemy mieć kilkadziesiąt euro w kieszeni, na nieprzewidziane wydatki. Czy jest możliwość wymiany waluty w kantorze i zdobycia zarazem gotówki?

Euro z kantoru

Kantory internetowe już od 9 lat podbijają rynek walutowy w Polsce. Na początku nieśmiało zdobywały zaufanie klientów. Jednak z czasem przekonywali się oni do tej formy wymiany, widząc wielkie korzyści w zakupie waluty w sieci. Oszczędności wynosiły tu nawet do 8 proc., ze względu na mniejszy spread i lepszy kurs euro (https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/) w porównaniu z niektórymi bankami czy kantorami stacjonarnymi. Wprowadzenie ustawy antyspreadowej, pozwalającej spłacać kredyt walutowy walutą kupioną poza bankiem, przyniósł rozkwit kantorów internetowych i platform wymiany walut. Ludzie zobaczyli realne korzyści w miesięcznych oszczędnościach na racie kredytu. Za ich śladem poszli inni, prywatne osoby i całe firmy.

Euro w gotówce

Kantory najczęściej umożliwiają wymianę waluty i wpłacenie jej na inne konto - złotówkowe, walutowe czy zagraniczne. Czasem potrzebna jest nam jednak gotówka, zwłaszcza gdy wybieramy się za granicę. Możemy jej potrzebować na zakup jedzenia, pamiątek, przejazd taksówką czy napiwki. Do niedawna jedynymi opcjami jej pozyskania był kantor tradycyjny lub bank. Niedawno jednak Walutomat.pl - jako pierwsza, nie powiązana z bankiem platforma wymiany walut w Polsce - wprowadził taką możliwość. Przy wymianie waluty na euro oferuje możliwość jej wypłaty z ponad 350 partnerskich placówek stacjonarnych. Opłata za tą usługę wynosi zaledwie 2,5 euro, a do końca roku trwa urodzinowa promocja platformy Walutomat.pl i można gotówkę wypłacać bezpłatnie. Więcej można dowiedzieć się o tej usłudze na stronie serwisu Walutomat.pl https://www.walutomat.pl/wyplata-gotowki/.

Dobry kurs euro

Kantory internetowe albo platformy społecznościowe wymiany walut takie jak Walutomat.pl wychodzą więc naprzeciw potrzebom klientów i można powiedzieć, że wybierają dobry kurs zmian. Walutomat.pl niedawno wprowadził wiele nowości, jak możliwość wpłacenia złotówek szybkimi przelewami czy przelewy zagraniczne w korzystnych cenach do ponad 30 krajów na świecie.

(Artykuł sponsorowany)
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone