Zamknij

Kosmetyki gabinetowe – ampułki do derma rollera. Sprawdź dlaczego jakość ma znaczenie

08:34, 06.02.2019 | Materiał Partnera

Wiele osób próbuje zabiegi wykonywane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych przenieść na warunki domowe. Niestety często zapominają przy tym, że specjaliści korzystają w wysokiej klasy sprzętu. Także stosowane przez nich kosmetyki gabinetowe, np. ampułki do derma rollera nie będą pochodziły z drogeryjnych półek.

Derma roller – na czym polega zabieg i dla kogo jest przeznaczony

Derma roller to jedno z częściej kupowanych urządzeń do wykonywania domowych zabiegów upiększających. Mimo iż metoda ta jest dość inwazyjna, a do jej przeprowadzenia potrzebne jest solidne przygotowanie to wiele osób decyduje się wykonać ją samemu. Zdecydować się na nią mogą osoby mające problemy z: przebarwieniami, zmianami potrądzikowymi, bliznami, rozstępami, zmarszczkami, cellulitem, czy rozszerzonymi porami. Na czym polega sam zabieg? Po zakupie odpowiedniej rolki, czyli o określonej długość i ilości igiełek należy przygotować skórę do zabiegu. Musi ona zostać oczyszczona i pozbawiona jakichkolwiek kosmetyków. Jeśli ten warunek zostanie spełniony to można wykonać delikatny peeling, który powinien wzmocnić działanie zabiegu. Po nim można przechodzić do konkretnych dziań jakimi jest nakłuwanie wybranego fragmentu ciała. Rolujemy w każdym kierunku około 10 razy. Po wykonaniu zabiegu skóra będzie podrażniona i zaczerwieniona. Na świeżo należy nakładać ampułki do derma rollera ( o nich więcej poniżej).

Kosmetyki gabinetowe i ampułki do derma rollera – jakie wybrać?

Samo rolowanie to jedynie połowa zabiegu. Kolejna jego część to nakładanie odpowiednich substancji odżywczych, które będą miały za zadanie zregenerować skórę. Ampułki do derma rollera można bardzo często dostać wraz z samym urządzeniem. Jest to opcja dla tych, którzy nie mają zbyt wielkiego pojęcia o kosmetyce i stosowanych w niej składnikach. Właśnie to jest główny problem osób wykonujących taki zabieg w domu. Często decydują się one na zakup najtańszych rolek i ampułek. Niestety te nie zawsze będą spełniały oczekiwania. Chodzi tu nie tylko o efektywność, ale także wydajność. Warto zainwestować w kosmetyki gabinetowe, które mają potwierdzone składy i dokładnie opisane działanie. Wówczas zyskuje się pewność, że ampułki do derma rollera będą odpowiednio dobrane. Interesujące i przebadane laboratoryjnie produkty można znaleźć np. tutaj http://phyris.mensabeauty.pl/produkty. To bardzo istotne, by najpierw sprawdzać źródło pochodzenia preparatów oraz dokładnie czytać jak powinno się je stosować. Niektóre ampułki do derma rollera można stosować już w trakcie nakłuwania, inne dopiero po wykonaniu zabiegu. Jeśli nie zostaną spełnione warunki instrukcji to może dojść do podrażnień, bądź braku efektów.

(Materiał Partnera)
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone