Zamknij
REKLAMA

Jaka domena dla mojej strony? Porady dla uruchamiających swój pierwszy serwis www

08:46, 21.02.2019 | Artykuł sponsorowany

Zarówno estetyka strony, jak i jej funkcjonalność obejmująca praktyczność i intuicyjność przemieszczania się po kolejnych zakładkach witryny czy sklepu są istotnymi czynnikami. Nie da się jednak ukryć, że aby ktokolwiek w ogóle chciał się zainteresować naszą wirtualną wizytówką, musimy go do tego skutecznie zachęcić. W jaki sposób? Jednym z najważniejszych elementów przesądzających o powodzeniu działań w sieci okazuje się umiejętnie dobrana domena, czyli właściwie sformułowany adres naszej przyszłej strony www oraz internetowego sklepu.

Unikatowy adres

Każda strona posiada jakiś adres i wydawać by się mogło, że w dżungli przeróżnych nazewnictw, jakie występują w Internecie, wcale nie ma większego znaczenia akurat nasza domena. Przecież w sieci aż roi się od rozmaitych adresów mocno zróżnicowanych pod kątem nie tylko dobieranych wyrażeń, ale i końcówek. Niestety, właśnie ze względu na istny misz-masz, jaki obecnie ma miejsce w sieci, koniecznie trzeba dokładnie przemyśleć, czym możemy odznaczać się na tle silnej konkurencji rynkowej i tym samym, jak możemy wypromować swą internetową działalność do tego stopnia, aby zwabić do siebie grono potencjalnych odbiorców prezentowanych treści, produktów czy usług. Niewątpliwie strzałem w dziesiątkę okazuje się świetna domena, czyli kuszący adres www, który możesz wymyślić samodzielnie, ale jeżeli kompletnie się na tym nie znasz i nie masz w tej kwestii nawet najmniejszego rozeznania, nie ryzykuj z doborem byle jakiego nazewnictwa, zaś powierz zadanie określenia adresu www Twej przyszłej wirtualnej wizytówki specjalistom. Eksperci z niezawodnych marek typu Linuxpl.com na co dzień zajmują się szeroko rozumianymi usługami internetowymi, w tym także i rejestracją domen, więc dla nich tego typu wyzwanie to prawdziwa bułka z masłem.

Praktyczne wskazówki

Zastanawiasz się pewnie, jakimi cechami powinna odznaczać się odpowiednio dobrana domena. Otóż nie ma w tym przypadku jednej konkretnej odpowiedzi. Wszystko zależy bowiem od charakteru prowadzonej przez nas działalności, a także od tego, z jakim zasięgiem chcemy funkcjonować w sieci. To, co jest natomiast podstawą, jeżeli chodzi o stosowną selekcję adresów internetowych, to bez wątpienia zgodność tematyczna z profilem serwisu. Nie może być tak, że ktoś dla przykładu prowadzi kwiaciarnię, zaś jego wirtualna wizytówka posiada w swym adresie wyrażenia zupełnie z takim typem sklepu niepowiązane. Musimy zachować logikę, ażeby naszemu potencjalnemu konsumentowi domena łatwo wpadła w oko i ucho, ale też i rodziła określone skojarzenia. Kiedy dana usługa czy rodzaj produktów będą mu niezbędne, większe jest prawdopodobieństwo, iż sięgnie on po ofertę właśnie z naszej witryny.

(Artykuł sponsorowany)
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone