Zamknij
REKLAMA

Pokrowce samochodowe – czy warto ich używać?

15:22, 21.02.2019 | Artykuł sponsorowany

Chcąc dłużej cieszyć się niezniszczonymi fotelami, warto rozważyć zakup pokrowców. Kupują je zarówno właściciele nowych, jak i używanych aut. Oprócz funkcji ochronnych poprawiają również estetykę wnętrza samochodu. W przypadku wysłużonych pojazdów zakup pokrowców w większości przypadków jest bardziej opłacalny niż wymiana foteli na nowe. Jak dopasować model do konkretnej marki? Czym różnią się od siebie pokrowce samochodowe? Jaki materiał jest najlepszy?

Podział pokrowców samochodowych

Poszczególne modele pokrowców różnią się od siebie jakością wykonania, materiałem, ceną, strukturą i kolorem. Najlepsze modele są idealnie dopasowane do konkretnego auta. Pozwala to na szybki montaż i łatwy dostęp do elementów ruchomych fotela. Jakie są najbardziej popularne pokrowce?

l Modele premium wykonane z ekoskóry i alkantary są dedykowane najbardziej wymagającym kierowcom. Wysoka jakość wykończenia, solidne łączenia oraz idealne dopasowanie sprawiają, że samochód staje się jeszcze bardziej luksusowy. Pokrowce są szyte na miarę z materiałów, z których korzystają największe koncerny samochodowe. Modele premium są wytrzymałe i idealnie komponują się z pojazdami, w których zastosowano welurową tapicerkę. Pokrowce samochodowe premium są bezpieczne i w żaden sposób nie zakłócają pracy poduszki powietrznej.

 

l Pokrowce typu prestige wykonane są z wysokiej jakości syntetycznego zamszu. Aby były jeszcze bardziej komfortowe, środek jest dodatkowo wypełniony pikowanym materiałem. Tego typu modele są laminowane 5 milimetrową pianką poliuretanową, która zabezpiecza przed przesuwaniem się pokrowca względem fotela. Kolejną zaletą pokrowców prestige są gustowne przeszycia, które idealnie komponują się z tapicerką samochodu. Zastosowanie zamków na tylnej kanapie umożliwia łatwe dopasowanie do prawie wszystkich modeli aut. Pokrowce nie blokują tylnego podłokietnika. Sprzedawane są w najbardziej popularnych kolorach, dzięki czemu mają wszechstronne zastosowanie.

 

l Pokrowce uniwersalne typu exclusive skutecznie zabezpieczają fotele oraz tylną kanapę. Zastosowanie zamków sprawia, że można je dopasować zarówno do całych kanap, jak i wersji dzielonych. Do produkcji modeli exclusive wykorzystywane są trzy warstwy – materiał wierzchni, warstwa środkowa z pianki poliuretanowej oraz ostatnia część, pełniąca funkcję stabilizacyjno-usztywniającą. Pokrowce dostępne są w kilku wzorach.

 

l Modele superior są wykonane z ekoskóry, natomiast w środkowej części pokrowca zastosowano syntetyczny zamsz. Połączenie tych materiałów sprawia, że wnętrze samochodu staje się bardziej luksusowe. Tego typu pokrowce znajdziemy na https://automotohit.pl/Pokrowce-samochodowe-na-fotele

 

l Pokrowce samochodowe typu comfort są wykonane z weluru lub żakardu. Sprzedaje się je w kilku wariantach kolorystycznych. Modele comfort nie marszczą się i nie przesuwają względem fotela i tylnej kanapy. Pokrowce są szyte na miarę, dlatego idealnie pasują do konkretnego modelu auta. Wszystkie wycięcia są dodatkowo obszyte, aby zapewnić jak najlepszą funkcjonalność. Bezpieczny szew airbag nie ingeruje w pracę poduszki powietrznej.

 

l Uniwersalne modele elegance są wykonane z weluru oraz wytrzymałej tkaniny poliestrowej. Wyposażono je w system zamków, który ułatwia dopasowanie i montaż. W newralgicznych miejscach, w których najczęściej dochodzi do uszkodzeń, pokrowce zostały dodatkowo wzmocnione podszewką. Modele elegance są sprzedawane w kilku wzorach.

 

l Pokrowce samochodowe typu practice idealnie nadają się do zabezpieczenia foteli przed zwierzętami. Atrakcyjna cena połączona z dobrą jakością sprawia, że te egzemplarze są najczęściej kupowane przez właścicieli używanych aut. Modele practice łatwo się czyszczą i nie przesuwają względem foteli.

Które pokrowce samochodowe warto wybrać?

Wiele zależy od typu pojazdu. Miarowe pokrowce są rozwiązaniem droższym, ale zapewniają znacznie lepsze dopasowanie. Uniwersalne pokrowce często są takie jedynie z nazwy, a i tak występują w kilku rozmiarach. Ponadto, wybierając rodzaj tkaniny, najlepiej zdecydować się na welur, skórę ekologiczną lub żakard. Tego typu materiały świetnie znoszą codzienną eksploatacją, a przy tym najlepiej chronią fotele przed ewentualnymi zabrudzeniami czy zniszczeniem.


 

(Artykuł sponsorowany)
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone