Zamknij
REKLAMA

Naturalne osłony balkonowe – trejaże szpalery

12:45, 28.02.2019 | materiały partnera

Szpaler to rodzaj żywopłotu wykonanego z jednego rzędu nasadzeń drzew, a trejaż to prosta, lekkie konstrukcja ogrodowa. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji roślin szpalery tworzą gęstą i zwartą ścianę zieleni, która stanowi efektowną i ozdobną zasłonę w naturalnej formie. Na balkonach wielu domów stosuje się naturalne osłony, które pozwolą domownikom odgrodzić się od hałasu ulicy i sąsiadów. Istnieje wiele rodzajów osłon, które stają się pięknym tłem dla innych dekoracyjnych roślin stanowiąc również skuteczną barierę. Zapewniają także kameralną atmosferę na balkonie czy tarasie.

Trejaże – użyteczne konstrukcje ogrodowe

Do tworzenia naturalnych osłon balkonowych wykorzystuje się trejaże. Trejaże ogrodowe to lekkie, zwykle drewniane lub metalowe konstrukcje. Służą one osłonięciu pewnych miejsc w ogrodzie czy na balkonie dzięki obsadzeniu roślinami pnącymi, takimi jak winorośl, bluszcz, clematis czy wiciokrzew. Dzięki szybko rosnącym pnączom można stworzyć efektowny, naturalny zakątek, który zapewni nam odpoczynek i relaks nawet w centrum miasta. Ostatnio coraz częściej wykorzystuje się trejaże z trwałych tworzyw sztucznych odporne na opady atmosferyczne i promieniowanie UV. W praktyce niewiele się różnią od drewnianych, gdyż są stabilne i wyglądają efektownie.

Trejaże szpalery Coventry Classic

W sklepie internetowym https://www.sklepbatao.pl/trejazeszpalery-cat-30.html możemy wybrać jeden z wielu dostępnych wzorów trejaży ogrodowych. Elementy wykonane z tworzywa sztucznego znakomicie imitują wzory drewnianych słojów i przypominają lakierowane drewno. Ponadto elementy konstrukcji można szybko przyciąć do dowolnego rozmiaru dostosowując je do wymaganych kształtów tarasu czy balkonu. Trejaż można bardzo łatwo przymocować do ściany balkonu używając uchwytów dystansowych. Trwałe tworzywo zapobiega namnażaniu się szkodników roślin i sprzyja ich szybkiemu wzrostowi.

Funkcjonalne i trwałe trejaże na balkonie

Trejaż stanowi rodzaj kratki o małych oczkach. Składa się ze sztucznego tworzywa HD-PE, czyli polietylenu o dużej gęstości 0,94-0,96 g/cm³ oraz grubości 5 mm. Standartowo trejaże dostępne są w rozmiarze 120 x 60 cm, 60 x 120c oraz 60 x 180 cm i można je łatwo przyciąć piłką do odpowiedniego wymiaru. W zasadzie nie wymagają specjalnej konserwacji, a dodatkowo nie ulegają zniszczeniu tak szybko, jak drewno. Trejaże pozwalają szybko zaaranżować wyjątkowe miejsce nie tylko w ogrodzie na tarasie, ale także na balkonie.

(materiały partnera)
© czas.tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone